Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 18.06.2013 14:53
Севастопіль : Курортний роман із виборцями

За мандат народного депутата по округу № 224 у Севастополі борються 23 кандидати .

Перспектива довиборів у Верховну Раду по 224 округу з’явилося після того, як обраний в окрузі народний депутат Павло Лебедєв був призначений міністром оборони України. Нові вибори ЦВК призначив на 7 липня. Тим часом ні грошей, ні кандидатів не бракувало. Список із 23 кандидатів у народні депутати вміщався, як повідомили у виборчкомі, в бюлетень завдовжки 60 сантиметрів. У ньому і молоді люди, і пенсіонери, один матрос і один електрик, один еколог, два лікарі-стоматологи, останніх так чи інакше можна вважати підприємцями.

Кандидатом в окрузі як самовисуванець реєструвався бізнесмен Вадим Новінський. У рейтингу ТОП-100 найбагатших людей України журналу «Кореспондент» він посідає третє місце, володіючи активами в 3,3 млрд. доларів: співвласник компанії «Метінвест», основну частку в якій має Рінат Ахметов, а також власник компанії «Смарт-холдинг», яка контролює низку підприємств гірничо-металургійного комплексу, суднобудування, аграрного сектора та видобувної промисловості. Новінському і в Севастополі належить чимало об’єктів. Оскільки сам Президент Віктор Янукович під час перебування в Севастополі 8 травня цього року «агітаційно-прозоро» висловлювався «за Новінського», ситуація не залишає сумнівів, що партія влади підтримуватиме саме цього кандидата.

З боку партій опозиції інтрига полягала в тому, що, окрім своєї волі, їй довелося тягнути з висуненням кандидата практично до кінця терміну реєстрації, коли Вадим Новінський уже щосили вів агітаційну діяльність. Спочатку «УДАР» віддавав перевагу самовисуванцю, відомому в Севастополі громадському діячеві Івану Комелову. У 2009—2011 роках Комелов був головою Севастопольського осередку партії «Фронт змін». Але як це часто буває серед наших політиків, напередодні виборів Іван Комелов несподівано для опозиції забарвився в інші кольори і став координатором Севастопольського відділення громадської організації Віктора Медведчука «Український вибір». Тепер він активно просуває неприйнятні для опозиції ідеї про референдум щодо вступу України до Митного союзу. Тому опозиційні партії ще деякий час обговорювали кандидатури відомих діячів з молоді Дмитра Білоцерківця та лідера міської організації однієї з опозиційних партій Олексія Трофімова, поки перевага не була віддана першому. Знову ж таки 27-річний Дмитро Білоцерковець пішов самовисуванцем, хоч і є членом партії «УДАР». На довиборах у міськраду 2013 року Білоцерківець був кандидатом по 19-му мажоритарному округу і отримав другий результат (28,5%) після нинішнього голови міськадміністрації Володимира Яцуби (58%). Як зауважують експерти, для молодого діяча це серйозне досягнення.

Від міської організації Компартії реєструвався 65-річний пенсіонер, колишній перший комуніст міста Василь Пархоменко. Зараз він очолює у міськраді фракцію депутатів-комуністів «Трудовий Севастополь». На виборах до Верховної Ради 2012 року він був кандидатом по севастопольському 225-му округу, і отримав другий результат (20,3%) після регіонала Вадима Колесніченка (43,1%). Зараз найстаріший комуніст міста Василь Пархоменко спробує ще раз довести, що «є порох у порохівницях», хоча результат буде, напевно, такий, як і раніше, тобто «якщо не наздожену, то хоч зігріюся».

Про це говорять результати інтерактивного опитування, який днями був проведений сайтом «Форпост». І хоча результати опитування не можна визнати репрезентативними, тенденція все-таки є видимою. За три доби участі в голосуванні прийняли 1516 осіб. Лідерами виборів на «Форпості» стали два кандидати, які прийшли до фінішу одночасно — більше інших — по 415 голосів (27,4%) — набрали Вадим Новінський і севастопольський громадський діяч Іван Комелов. Третє місце посів кандидат від опозиції Дмитро Білоцерківець — 20,1% голосів, а комуністові Василеві Пархоменку дісталося лише четверте місце з 14,5% шанувальників. Експерти вважають, що основна боротьба розгорнеться в чотирикутнику Новінський — Білоцерківець — Комелов — Пархоменко.

Чим же вони намагаються «взяти» севастопольців? Василь Пархоменко знову висуває гасла «перемогти корупцію в Україні», «націоналізувати економіку», «ухвалити закон про статус Севастополя». Як перших два гасла, так і третє не мобілізують виборців, оскільки експерти вже заявляли, що ухвалення закону про статус міста можливе лише після конституційної реформи, і то якщо вона визнає, що такий мегаполіс із двома флотами та безліччю об’єктів військової промисловості можна віддати на відкуп самоврядування. Якщо це й можливо, то напевно вже після 2045 року, тому севастопольці не настільки наївні.

На нещастя опозиції, ідеї програми Дмитра Білоцерківця сформульовані іншими словами, але схожі на гасла комуністів: «зламати корупційну систему у владі», «домогтися ухвалення статуту Севастополя»... Якщо статут ухвалюватиметься міськрадою Севастополя, то він не може змінити його правового статусу. Якщо він затверджуватиметься Верховною Радою України, то знову ж таки не може ухвалюватися всупереч законам України і не може розширити права міста, а лише деталізує процеси управління.

Ідеї вступу до Митного союзу близькі багатьом севастопольцям, які підтримали б «Український вибір» із популярним громадським діячем Іваном Комеловим, проте у жителів міста є сумніви, що робити це треба саме референдумом, а тому навряд чи він отримає вирішальну перевагу.

Не дивлячись на те, що у «самовисуванця від Партії регіонів», як жартують в Севастополі, Вадима Новінського (він уже заявив, що в разі перемоги вступить у Партію регіонів), багато козирів, його виборча кампанія не обіцяє бути легкою. Вадим Новінський, звичайно, може реально допомогти місту, адже його «Смарт-холдингу» тут належить Балаклавське рудоуправління, яке власник має намір закрити та побудувати на його місці курорт BalaklavaGreen. Кандидат також фінансує футбольну команду «Севастополь» і вже шукає місце для нового стадіону в місті. У його активі Миколаївський суднобудівельний завод, який розраховує на замовлення по ремонту кораблів, що базуються в Севастополі, — не лише українських, але і російських.

Як розповідав голова адміністрації міста Володимир Яцуба, нинішнього року Новінський профінансує привезення Благодатного вогню з Єрусалима до Севастополя, дасть гроші на новий дзвін для Володимирського собору в Херсонесі та багато чого іншого. У меморандумі, підписаному з представником «Русского блока» Дмитра Бєліка, який зняв свою кандидатуру на його користь, Новінський зобов’язався (!) сприяти вступу України до Митного союзу, збереженню канонічної єдності Російської Православної Церкви, вирішенню питання про статус міста-героя, створенню на території мису Хрустальний приморського парку, а також розвитку міського електротранспорту.

Чому ж вибори для нього будуть нелегкими? Тому що севастопольці вважають себе обдуреними Павлом Лебедєвим, який обіцяв їм багато чого з того, що обіцяє сьогодні Новінський, але зробив все для того, щоб «втекти в міністри». У цьому як мінімум, вони бачать неповагу до міста і до його мешканців. Вони пропонують зараз не лише стягнути з Павла Лебедєва вартість позачергових виборів, які він «запрограмував» тим, що покинув посаду, але і вимагати долучити все ним обіцяне, але не виконане, в програму Вадима Новінського.

При всьому цьому вважається, що перемога кандидата Вадима Новінського — справа техніки, і організатори виборів побоюються лише того, чи прийдуть виборці у розпал курортного сезону на виборчі дільниці. Тому агітаційний «ажіотаж» розгорнуто безпрецедентно широко. Чи позначиться це на результатах голосування — побачимо 7 липня.

Микола СЕМЕНА, «День»

День


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2018.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info