Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 29.12.2012 20:47
Сеастополь : Загадки «Чорного принца» не існує – археолог

Ніякої загадки корабля «Чорний принц», який затонув біля берегів Севастополя під час Кримської війни у XIX столітті, не існує - всупереч легендам, на борту судна не було скарбів.

Про це в ексклюзивному коментарі  повідомив директор Кримської республіканської установи «Чорноморський центр підводних досліджень» Сергій Воронов.

«Ця тема виникає періодично, але я відповідально заявляю, що на борту «Принца» - така назва корабля - не було ніяких скарбів, все золото з нього було вивантажено ще у Стамбулі», - зазначив Воронов.

Причому, за його словами, у Великій Британії про це знали давно, тому в Чорному морі ніколи не було британських експедицій.

Воронов підкреслив, що коли його експедиція знайшла дві тарілки із борту цього судна, на яких було проставлено відповідне тавро, він був викликаний у посольство Великої Британії.

«Ми знайшли дві тарілки з тавром судноплавної компанії, якій належав «Принц», це було два роки тому. Мене викликали у посольство Великої Британії, і посол заявив, що корабель належить британській короні, оскільки королева не відмовлялася від цього судна. Але я керуюся українським законодавством, відповідно до якого рештки корабля є підводною культурною спадщиною України, і я, як офіційний археолог, повинен його вивчити і музеєфікувати», - зазначив Воронов.

Аргументи британської сторони, за його словами, полягали у тому, що під час катастрофи загинуло багато моряків.

«Ми пояснюємо, що чорноморська флора та фауна знищує будь-який біологічний об'єкт протягом двох років, і від людини нічого не залишається. І говорити про те, що там щось залишилося, бути такого не може», - повідомив Воронов.

За його словами, у посольстві потім чесно сказали, що золота на судні не було, - вони про це завжди знали - і офіційно заявили, що шукати там дорогоцінний метал не варто.

«Особливо це міфічне золото ми і не шукали. Намагалися за залишками елементів та фрагментів визначити квадрат його /судна/ реальної загибелі. Випадково наштовхнулися на гармату, яку подарували дитячому центру «Артек», - сказав археолог.

Нагадаємо, британський вітрильно-гвинтовий фрегат «Принц» (увійшов в історію як «Чорний принц») та десять інших кораблів англо-французької ескадри загинули в листопаді 1854 року під час шторму біля Балаклави. Кількість жертв перевищила 500 осіб. За легендою, "Чорний принц" перевозив багатомісячну плату усіх британських експедиційних військ. Називають суму від 500 тисяч до 6 мільйонів фунтів стерлінгів чистим золотом. Золото "Чорного принца" безрезультатно шукали експедиції із Японії, Франції та Німеччини. Але не шукали самі британці, зазначають археологи.

Чотири роки тому, на глибині 22 метрів, на зовнішньому рейді Балаклавської бухти було знайдено два знаряддя, походження яких вдалося визначити не відразу. Усі ці роки проводилося дослідження та реставрація об'єктів. Лише у нинішньому році встановлено, що одне із знарядь - гармата із фрегата "Чорний принц". Її було передано у Міжнародний дитячий центр «Артек», де відкрито музей "Скарби Чорного моря". Тут вже експонуються знахідки із легендарного "Чорного принца" - елементи судна, частини генерального вантажу у вигляді боєприпасів та медичного обладнання.

За матеріалами УКРІНФОРМ


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info