Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 06.07.2012 10:13
З корабля - за румпель яхти

Офіцери, що завершили службу, без сумніву, добре знають таку громадську організацію, як “Ліга офіцерів Севастополя”. Її працівники вже протягом одинадцяти років надають допомогу військовослужбовцям, що звільняються, та тим, хто тільки збирається це робити.
Допомога, головним чином, полягає у працевлаштуванні і перекваліфікації. “Ліга офіцерів Севастополя” надає можливість запасникам здобути необхідні знання та досвід, які відповідають жорстким реаліям сучасного ринку праці.

Так, у рамках Програми “Україна — НАТО” з перепідготовки військовослужбовців запасу на базі громадської організації “Ліга офіцерів Севастополя” завершились навчальні курси, на яких військові отримали змогу опанувати професії “судноводій моторних маломірних суден” та “яхтенний капітан”.
Самі ж курси підготовки судноводіїв моторних маломірних суден в межах співпраці з Північноатлантичним альянсом проводилися вперше в Україні. Вони мали, так би мовити, пілотний статус. Зараз можна з впевненістю говорити, що заняття пройшли успішно.

— Для проведення навчання ми отримали відповідний сертифікат, який видало головне управління державної інспекції України з маломірних суден. Також за декілька місяців до навчання було узгоджено та затверджено його програму, — зазначив голова громадської організації “Ліга офіцерів Севастополя” полковник запасу Володимир Лукичов.
Перенавчання військовослужбовців здійснювалось відповідно до програми підготовки судноводіїв маломірних суден з потужністю двигуна 150 кінських сил і менше. Слід відмітити, що 350 годин навчальної програми (тримісячного терміну) були насичені теоретичними та практичними заняттями.

В ході практичних занять слухачами відпрацьовувалось безпосереднє управління маломірними суднами та яхтами. На першому етапі практичні дії відпрацьовувались в закритій акваторії, де неможлива поява інших суден, а на другому етапі — в умовах руху суден відкритою акваторією.

Після закінчення теоретичного курсу і практичної підготовки п’ятнадцять слухачів склали заліки й отримали свідоцтво про проходження навчання із переліком вивчених розділів встановленого зразка.

Після завершення навчання кожен військовослужбовець запасу має знати, як підготувати маломірне судно до виходу в море. Кожний випускник повинен самостійно вміти керувати судном, усувати характерні несправності двигуна і рульового пристрою, орієнтуватися в прибережній морській зоні України, визначати місце судна і призначати курс, визначати характер навігаційних небезпек, розпізнавати судна й їхні дії за допомогою вогнів, знаків, звукових і зорових сигналів, вести з ними радіообмін і обмін звуковими і зоровими сигналами при зустрічі, обгоні і стоянці, працювати з навігаційною картою і магнітним компасом, визначати швидкість маломірного судна в прибережних умовах плавання.

Одним із важливих елементів навчання є вміння ліквідовувати ситуацію з потрапляння води всередину судна, виконувати аварійний ремонт і такелажні роботи на судні під час плавання, використовувати рятувальні засоби та надавати першу медичну допомогу постраждалим у морі.

За словами Володимира Лукичова, до пілотного проекту з підготовки судноводіїв маломірних суден та яхтенних капітанів залучався викладацький склад Академії ВМС імені П.С. Нахімова, який доклав усіх зусиль для того, щоб випускники отримали відповідні знання та навички.

Так, теоретичну основу навчання слухачам начитував старший науковий співробітник Академії ВМС імені П.С. Нахімова, капітан яхти “Юнона”, неодноразовий призер міжнародних яхтових перегонів капітан 1 рангу у відставці Юрій Наумов.

Головним же напрямком у цьому виді діяльності в рамках Програми “Україна — НАТО” є формування у військовослужбовців активної життєвої позиції, зокрема під час пошуку гідної роботи та отримання навичок у продажу своєї робочої сили на ринку праці.
— Допомога НАТО в перенавчанні військовослужбовців, що звільнилися в запас чи відставку або перебувають у планах на звільнення, буде реалізовуватись і надалі, — додав Володимир Лукичов.

 

За матеріалами fleet.sebastopol.ua

Віталій ПАНЧИШИН, “Флот України”


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют




 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info