Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 06.07.2012 10:11
Історія ВМС - Нову Експозицію


На території філії Національного військово-історичного музею Збройних Сил України — військово-морського музею “Михайлівська батарея” в рамках відзначення 20-річчя національних ВМС буде відкрита нова експозиція.

Як повідомив завідувач музею Андрій Арсенюк, зараз на території “Михайлівської батареї” тривають інтенсивні підготовчі роботи. Відкрити експозицію планують напередодні Дня флоту України, а саме 28 липня.

— Ми йдемо в ногу з часом, — зазначив Андрій Арсенюк, — Уже два роки військово-морський музей “Михайлівська батарея” — це один з важливих туристичних об’єктів регіону.

Тенденції такі, що кількість екскурсантів неухильно зростає. Екскурсійна робота характеризується безперервним прийомом гостей та проведенням оглядових і тематичних екскурсій для організованих груп чи окремих громадян. Активно проводиться робота з керівниками міста, місцевих та регіональних навчальних закладів. Тому, безперечно, для керівництва Національного військово-історичного музею Збройних Сил України пріоритетним завданням є відкриття нової експозиції, яка буде присвячена 20-річчю ВМС ЗС України.


За словами завідувача музею, в експозиції буде відображатись складний період створення та становлення національного флоту, зокрема значна увага буде приділятись діяльності організаційної групи ВМС. Адже офіцери й мічмани — члени Севастопольського відділення Спілки офіцерів України — в 1992 році фактично першими в Україні порушили питання щодо юридичного оформлення процесу відродження національного флоту і першими приступили до його розбудови. Саме наполегливість севастопольських спілчан привела до виходу у світ 5 квітня Указу Президента України “Про невідкладні заходи по будівництву Збройних Сил України”, згідно з яким було розпочато створення Військово-Морських Сил України, а члени організації Спілки офіцерів України склали основу і фундамент організаційної групи на чолі з першим командувачем ВМС України контр-адміралом Борисом Кожиним.


— Експозиція охоплюватиме безліч різноманітних та цікавих епізодів діяльності флоту, — пояснює Андрій Арсенюк, — зокрема, період розподілу Чорноморського флоту колишнього Радянського Союзу. Ми намагатимемося не обходити гострі кути. Тому що часу пройшло досить багато, щоб оцінити ту ситуацію. І, природно, показати, що за сучасних умов являють собою ВМС.

Як відмітив Андрій Арсенюк, серед експонатів будуть представлені: прапор ВМС, який було вперше піднято на фрегаті “Гетьман Сагайдачний”, зразки озброєння та військової техніки, зразки форми одягу особового складу ВМС та багато іншого, починаючи з 1992 року і до сьогоднішніх днів.

Нагадаємо, що зараз у залах музею, відновлених меценатом Олексієм Шереметьєвим, відображено періоди Кримської і Першої світової війни, історію Севастопольського гарнізону, військової артилерії, часи революційного перелому, показано складну епоху громадянської війни і трагічний вихід Білої Армії барона Врангеля з Криму, передвоєнний період і Велику Вітчизняну війну. У тридцяти залах на площі більше двох тисяч квадратних метрів зібрано безліч різних видів уніформи починаючи із середини XIX століття, велику кількість озброєння (пістолетів, кулеметів, зокрема станкових кулеметів Віккерс, Шварцлозе, кулемет “максим” 1905 року та шаблі), зразки нагородної символіки тощо.

В експозиції виставки представлені значимі раритети та просто унікальні свідчення історії, аналогів яким немає. Це й власноручні креслення Тотлебена, й особиста печатка адмірала Лазарева, й оригінал тексту радіограми Фрунзе Врангелю з пропозицією скласти зброю, й унікальні документи другої оборони Севастополя, і справжнє озброєння, флотські мундири, які раніше не були представлені в такому об’ємі жодним музеєм, і унікальний самовар кінця ХІХ століття з крейсера “Новик” Балтійського флоту, і неперевершені літографії Вільяма Сімпсона, і дипломатичний паспорт генерал-лейтенанта Антона Денікіна та “тачанка” з кулеметом часів громадянської війни.

 

За матеріалами fleet.sebastopol.ua

Віталій ПАНЧИШИН, “Флот України”


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info