Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 31.05.2012 10:26
Державні нагороди - військовим науковцям

Розвиток науки і техніки є визначальним фактором прогресу суспільства, підвищення добробуту його членів, їхнього духовного та інтелектуального зростання.

Цим зумовлена необхідність пріоритетної державної підтримки розвитку науки як джерела економічного зростання і невід’ємної складової національної культури та освіти, необхідність створення умов для реалізації інтелектуального потенціалу громадян у сфері наукової і науково-технічної діяльності, цілеспрямованої політики у забезпеченні використання досягнень вітчизняної та світової науки і техніки для задоволення соціальних, економічних, культурних та інших потреб.

Традиційно в День науки проходить нагородження видатних вчених, відзначаються також досягнення наукових колективів.

У цьому році керівництвом держави високо оцінені два представники Науково-дослідного центру Збройних Сил України “Державний океанаріум”.

За вагомий внесок у забезпечення розвитку вітчизняної науки, багаторічну працю та високий професіоналізм нагороджено почесною грамотою Кабінету міністрів України доктора технічних наук, академіка Академії наук суднобудування України, академіка Міжнародної академії біоенерготехнологій Валерія Кулагіна, який вже 18 років очолює Державний океанаріум.

Указом Президента України за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України присвоєно почесне звання “Заслужений діяч науки і техніки України” провідному науковому співробітнику доктору технічних наук, кандидату біологічних наук, старшому науковому співробітнику, лауреату Державної премії СРСР, академіку Міжнародної академії інформації Борису Журіду.

Відзначення одразу двох представників одного колективу свідчить про високе визнання державою науково-технічної діяльності Державного океанаріума, що за 46 років роботи має вагомі здобутки у розвитку та реалізації в теорії і на практиці воєнної науки.

У даний час Державний океанаріум є однією з кращих державних наукових установ України та безпосередньо її військової сфери.

За період з 2007-го по 2011 рік у рамках виконання Концепції наукової і науково-технічної діяльності Центром виконано 52 науково-дослідні роботи, тут захищено три докторські та три кандидатські дисертації, опубліковано 9 наукових монографій і 220 статей. Результати діяльності пройшли апробацію на 82 наукових конференціях та семінарах. Науковий потенціал Центру — це 24 дипломовані вчені, серед них — 7 докторів та 17 кандидатів наук.

Досягнуті результати знаходять своє місце у практиці, спектр досліджень Державного океанаріума постійно розширюється.

У даний час головні зусилля науковців спрямовані на створення морських глибоководних комплексів, сучасних засобів висвітлювання підводної обстановки, підводних роботизованих та біотехнічних систем.

Проводяться дослідження щодо удосконалення способів і засобів протичовнової боротьби та протипідводнодиверсійного забезпечення; щодо удосконалення систем протимінного, пошуково-рятувального та екологічного забезпечення ВМС ЗС України.

Центром налагоджено наукове співробітництво з провідними виробниками підводного озброєння та техніки, регулярно проводяться морські експедиції з використанням дивізіону науково-дослідних суден, глибоководних підводних апаратів та біотехнічних систем. Фахівці Центру беруть активну участь у заходах бойової підготовки ВМС ЗС України.

Також науковий колектив Державного океанаріума досліджує біорізноманіття, забезпечує охорону та функціонування загальнозоологічного заказника загальнодержавного значення “Бухта Козача” та ландшафтного заказника загальнодержавного значення “Мис Феолент”, що знаходяться на його території.
На даний час погоджено та направлено на затвердження концепцію наукової і науково-технічної діяльності Океанаріума на період до 2017 року.

Нова концепція спрямована на розробку нових, вдосконалення існуючих способів та засобів контролю за підводним простором України, забезпечення його охорони і недоторканності.

За матеріалами fleet.sebastopol.ua

Віра АКСЕНТЬЄВА, “Флот України”


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2018.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info