Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 29.05.2012 14:30
Про деякі особливості Севастопольської юстиції

В одному старому анекдоті недбалий студент намагався скласти іспит з біології, маючи у своєму багажі знань відомості лише про блох (де мешкають, чим живляться тощо). Він знаходив якісь спільні риси в об’єкта своєї “спеціалізації” з тим, про що йшлося в іспитовому білеті, та бадьоро і натхненно викладав те, на чому добре розумівся.

Дещо подібне довелося спостерігати й газеті “Флот України”, яку за певними ознаками Ленінське районне управління юстиції міста Севастополя під загальною орудою такого собі пана Антонова обрало об’єктом перевірки стану правової роботи (діяльності юридичної служби), посилаючись на відповідне положення про свою діяльність, яке начебто затверджене наказом міністра юстиції України від 14.07.2011 за №47/5 (зі змінами).

Так, у відповідності з вищевказаним положенням управління має перевіряти “державні установи”. Проте “Флот України” — установа Міністерства оборони України, а це, як кажуть в Одесі, — дві великі різниці. Складова військового відомства — газета — відрізняється за своїм устроєм та спеціалізацією, як собака від тієї блохи, що на ній мешкає.

На цій специфіці добре знаються відповідні військові юридичні органи, що майже двадцять років і здійснюють відповідний нагляд за станом правової роботи в нашій установі.

Чому саме зараз, напередодні двадцятої річниці з дня виходу першого номера “Флоту України”, прокинувся до нас інтерес з боку Ленінського районного управління юстиції в місті Севастополі — невідомо. І чому жерцям “справедливості” Ленінського району не спало на думку перевірити такі “державні установи”, як, наприклад, управління СБУ або МВС у м. Севастополі, та не долучити до своєї єпархії підзвітних ще й міську прокуратуру?
Двічі “Флот України” надсилав інформаційний запит щодо надання редакції інформації про план перевірок Ленінським районним управлінням юстиції в місті Севастополі на 2012 рік.

Двічі отримували відписки, які до суті справи стосунку не мали. Такий собі філологічний абсурд, розрахований, мабуть, на людей, не обтяжених інтелектом: мовляв, “…планування роботи у Ленінському районному управлінні юстиції м. Севастополя здійснюється на півріччя, тому не маємо можливості надати запрошену інформацію на 2012 рік”.

Проте ця “можливість” хутко з’явилась після нашого листа до Міністерства юстиції: центральне відомство швидко затребувало у Ленінського райуправління горезвісний план. І був цей план на цілий поточний рік з усіма датами й печатками та буцімто належним чином затверджений.

Ось тільки чомусь затверджений він був 17.01.2012, тобто пізніше, ніж ми отримали повідомлення про майбутню плано-ву (!) перевірку редакції газети “Флот України”, датовану 13.01.2012.

Відверта брехня пана Антонова просто вражає, втім, як і його впевненість у безкарності. Адже згаданий вчинок керівника від юстиції згідно із Законом України “Про засоби запобігання та протидії корупції” (ст. 16, ч. 1) носить прямі ознаки корупційних дій. А хіба є щось спільне між поняттями “корупція” та “юстиція”, крім закінчення?

Чому у вищезгаданому відомстві відсутній чіткий, зрозумілий план проведення перевірок (бо невідомо, чи був цей план взагалі на момент інформаційного запиту редакції, чи його швиденько народили після окрику “зверху”)?

Більш за все бентежить ставлення чиновників, адже всі їхні дії як держпосадовців, та ще й юридично обізнаних, мають базуватися виключно на прямих вимогах закону. Редакція “Флоту України” має повне моральне право заявити: із севастопольською юстицією не все гаразд. Принаймні районного рівня. В іншому випадку чиновники “від справедливості” не насміхалися б над законом.

Ми категорично проти чиновницького свавілля, тяганини та безвідповідальності. Епістолярне спілкування з відомством, яке повинне контролювати виконання законів, не додає ані часу, ані спокою тим, хто стає на шлях захисту своїх елементарних громадянських прав. Проте, на наше переконання, воно того варте.

Впевнені, що ми недарма детально виклали читачам усі перипетії одного з численних епізодів нашого життя, бо, тільки віддавши на суд громадськості подібні проблеми, ми в змозі зупинити недбалих чиновників та вселити впевненість у наших громадян, що свавіллю можливо та треба покласти край.

Порядність, професійність, коректність та, якщо хочете, патріотизм… Невідповідність хоча б одному з цих принципів повинна поставити хрест на кар’єрі подібних антонових. Інакше жодні реформи безсилі навести в країні Лад.

За матеріалами fleet.sebastopol.ua

Олександр МЕЗЕНЦЕВ, газета “Флот України”

 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info