Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 29.05.2012 14:26
Екіпаж " Запоріжжя " від пожежі врятовано
   Завершальним практичним епізодом спільних українсько-російських командно-штабних навчань з визначеними силами “Фарватер миру-2012” стало проведення навчання з порятунку екіпажу аварійного підводного човна. Роль аварійного підводного човна виконував підводний човен “Запоріжжя”, де командиром капітан 2 рангу Роберт Шагєєв.

   У Кілен-бухті Севастополя українські та російські військові моряки  відпрацьовували елементи з надання допомоги особовому складу, що виходить через торпедні апарати, з гасіння пожежі на аварійному підводному човні та надання допомоги особовому складу під час евакуації з аварійного підводного човна. Вперше за часи існування підводного човна “Запоріжжя” у складі національних ВМС проводилась евакуація “постраждалих” членів екіпажу за допомогою рятувального дзвона ЧФ РФ СК-64.
   За ходом навчань спостерігали керівник “Фарватеру миру-2012” — перший заступник командувача ВМС ЗС України віце-адмірал Сергій Єлісєєв та заступник керівника навчань — начальник штабу — перший заступник командувача ЧФ РФ віце-адмірал Олександр Троян.

   Від української сторони у “Фарватері миру-2012” взяли участь військовослужбовці Центру пошукових та аварійно-рятувальних робіт (ЦПАРР) ВМС ЗС України (аварійно-рятувальна група, екіпажі санітарного катера “Сокаль” та рейдового водолазного катера “Ромни”), екіпаж підводного човна “Запоріжжя”, а з російської сторони — екіпаж водолазного судна ВМ-154 з аварійно-рятувальною групою на борту.

   Слід зазначити, що історія підводного флоту неодноразово засвідчувала та переконувала, що рятування особового складу аварійного підводного човна — процес дуже відповідальний, трудомісткий та такий, що вимагає великої зосередженості, витримки, а найголовніше — необхідної швидкості під час його виконання. І тільки подібні практичні заняття та навчання дають змогу підвищити не лише фахові навички, але й підняти на інший рівень морально-вольові якості моряків-підводників.

   Начальник ЦПАРР ВМС ЗС України, командир об’єднаного пошуково-рятувального загону капітан 2 рангу Віктор Двухшорстнов після завершення навчань в інтерв’ю журналістам повідомив, що перш за все акцент робився на  відпрацюванні спільних дій пошуково-рятувальних сил обох флотів щодо водолазного забезпечення підводників, які виходили на поверхню через торпедні апарати, на підбиранні особового складу, що плавав на воді, та на наданні йому медичної допомоги, а також на порятунку особового складу підводного човна за допомогою приєднаного до нього рятувального дзвона.

   — Усі поставлені перед учасниками навчань завдання виконані, — зазначив капітан 2 рангу Віктор Двухшорстнов. — Цьогоріч вперше було відпрацьовано фактичний вихід підводників через торпедні апарати підводного човна ВМС ЗС України “Запоріжжя”. Раніше цей елемент відпрацьовувався на тренажерному комплексі навчально-тренувального комплексу кафедри живучості корабля, водолазних і суднопідйомних робіт Академії ВМС імені П.С. Нахімова.

   Керівник навчань “Фарватер миру-2012” — перший заступник командувача ВМС ЗС України віце-адмірал Сергій Єлісєєв, підбиваючи підсумки, відмітив, що військові моряки діяли з дотриманням усіх необхідних заходів безпеки, що всі поставлені завдання виконано на належному рівні. Також віце-адмірал Сергій Єлісєєв подякував усім учасникам навчань за чіткі та впевнені дії.

   У свою чергу, заступник керівника навчань “Фарватер миру-2012”, начальник штабу — перший заступник командувача ЧФ РФ віце-адмірал Олександр Троян зазначив, що під час проведення заходу всі епізоди були пов’язані з певним ризиком для життя і вимагали відповідної підготовки та зосередженості.

   — Відмічаю добру підготовку членів екіпажу підводного човна “Запоріжжя”, — підкреслив віце-адмірал Олександр Троян. — На телемоніторах ми побачили, як підводники грамотно виходили через торпедний апарат, як вони поводилися на поверхні води, і як потім відбувався їхній підйом. Аналогічна картина була продемонстрована і під час рятування екіпажу за допомогою колективних засобів порятунку. В цілому екіпаж та особовий склад об’єднаного рятувального загону продемонстрували добру підготовку. Вся техніка була у справному стані і надійно працювала, тому оцінка — “добре”.
Віталій ПАНЧИШИН, “Флот України”

За матеріалами fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2018.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info