Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 28.05.2012 14:37
На морі і на суші , вдень і вночі

Україна — це велика морська держава. Варто лише нагадати, що протяжність морського кордону України становить 1355 км, а площа виключної (морської) економічної зони України — понад 82 тисячі квадратних кілометрів. Надійним гарантом недоторканності наших кордонів виступає морська охорона Державної прикордонної служби України.

   Історія Севастопольського загону морської охорони бере свій початок у 1923 році та має традиції, які й сьогодні примножують морські прикордонники. На бортах двох кораблів загону — імена Героїв Радянського Союзу: Григорія Куроп’ятникова й Григорія Гнатенка. Бойове хрещення загін пройшов у Великій Вітчизняній війні. Тоді його катери охороняли військово-морські бази, комунікації, супроводжували транспорти, висаджували десанти, а військовослужбовці школи молодшого командного складу загону брали участь в обороні Севастополя. Дев’ять моряків загону стали Героями Радянського Союзу.

Яскраве свідчення героїзму — історія щодо супроводження транспорту з боєприпасами. В ході війни  катер загону МО-065 відбив атаки катерів і численні нальоти літаків противника, а старшина 1-ї статті Григорій Куроп’ятников, який був важко поранений, врятував катер від вибуху, скинувши за борт палаючі димові шашки. Завдяки героїчним та самовідданим діям членів екіпажу катера три ворожі літаки було підбито, шість — пошкоджено. Катер отримав майже 1500 ушкоджень, але вантаж було доставлено. Ім’ям Героя Радянського Союзу Григорія Куроп’ятникова сьогодні названо корабель загону. МО-065 — перший і єдиний в історії флоту СРСР катер, якому присвоєно найменування “гвардійський”, а його командира — старшого лейтенанта Павла Сивенка, одного із п’ятнадцяти офіцерів Союзу, нагороджено відзнакою Президента США медаллю “За видатну службу” (ВМС США).

   Ратна праця севастопольських моряків-прикордонників завжди високо оцінювалась керівництвом держави та Державної прикордонної служби України. У часи становлення незалежної України, в період збільшення випадків порушення морського кордону і незаконного промислу у виключній (морській) економічній зоні держави, завдяки оперативним діям прикордонників  (стягнення коштів при штрафних санкціях) до казни надійшли сотні тисяч гривень, а десятки тонн цінних порід риби було повернуто промисловості.

   За підсумками 2011 року Севастопольський загін морської охорони посів перше місце в Морській охороні Державної прикордонної служби України. З метою захисту суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні на базі Севастопольського загону морської охорони створено спеціальне угруповання різнорідних сил і засобів.

У 2012 році особовий склад Севастопольського, Керченського та Одеського загонів морської охорони та прикордонної авіації видворив з економічної зони України турецькі рибопромислові шхуни, дві були затримані. Капітани обох браконьєрських суден у добровільному порядку компенсували затрати Державній прикордонній службі України, зокрема, виплачено коштів на загальну суму майже в 200 тисяч гривень. Щодо знарядь лову та однієї із шхун, то за рішенням суду вони конфісковані.

   До речі, командувач Берегової охорони Туреччини, який відвідав Севастопольський загін морської охорони 5 травня цього року, високо оцінив готовність корабельно-катерного складу загону, при цьому він зацікавився окремими елементами підготовки особового складу.

   Традиційно, в рамках виконання спільних заходів плану співробітництва прикордонних відомств України та Туреччини, корабель морської охорони “Миколаїв” в липні 2012 року перебуватиме з візитом у колег з Берегової охорони Туреччини в Стамбулі.

Показники служби — це результати самовідданої праці та сумлінного ставлення до виконання службових обов’язків усього нашого колективу, — зазначив  командир Севастопольського загону морської охорони капітан 1 рангу Ігор Ткачук. 

Переконаний, що з тим потенціалом, який у нас є, ми  і в подальшому забезпечимо успішне  виконання завдань з охорони південних рубежів нашої Батьківщини. Історія і сьогодення загону — героїчні та цікаві. Ми докладаємо максимум зусиль для їхнього збереження та примноження.

   Зараз на допомогу прикордонникам приходять сучасні електронні мережі і комп’ютерні технології, які значно підвищують боєготовність та рівень взаємодії між підрозділами. Однак головним засобом перехоплювання або догляду суден — порушників державного кордону були і залишаються кораблі та їхні екіпажі.

 

Без високих професійних знань військовослужбовців та належного утримання озброєння надійно захищати інтереси держави у виключній (морській) економічній зоні та контролювати прикордонний режим неможливо. А тому оновлення корабельного складу морської охорони, його належне матеріально-технічне забезпечення — це одне з головних питань для командування морської охорони.

Потрібно сказати про ветеранів-прикордонників. Вони й сьогодні гідно продовжують “охороняти” державний кордон. Доля багатьох з них невід’ємно пов’язана з діяльністю загону. Зокрема, це працівник судноремонтної дільниці Севастопольського загону морської охорони мічман у відставці Василь Дроботя, якому незабаром виповниться 77 років.

— Я розпочав морську прикордонну службу в 1954 році, а в загоні прослужив з 1958-го по 1982 рік, — говорить Василь Дроботя. — Після звільнення в запас працюю тут слюсарем з ремонту гідроакустичних засобів. Загін штатно отримував нові зразки техніки, яку потрібно було уміло обслуговувати. Я навчав молодь усім тонкощам дорученої мені справи і сьогодні підтримую корабельну техніку в готовності до виконання поставлених завдань.

Що ж до покоління моряків-прикордонників 90-х років минулого століття, то сьогодні це професіонали своєї справи. В 1992 році до загону прийшов Павло Ковальов. Він служив на кораблях різних рангів, а з 1995-го — старший боцман корабля морської охорони “Миколаїв”. Боцман Павло Ковальов, як кажуть, — на своєму місці. Під його “керівництвом” механізми та пристрої корабля завжди в строю.

— Сьогоднішня служба відрізняється від служби попередніх років, — відмітив Павло Ковальов. — Зараз створено сучасні соціально-побутові умови, а грошове забезпечення плавскладу відчутно зросло.

Професіоналом морської прикордонної служби неможливо стати без свідомого ставлення до завдань. Потрібно любити ту справу, якою ти займаєшся, і докладати чимало зусиль для оволодіння практичними навичками, які є необхідними для виконання функціональних обов’язків, щоб гідно виконувати свою нелегку прикордонну службу, яка іноді виглядає буденною та одноманітною.
Є на кораблі й четвероногий “прикордонник”.

В 1999 році з’явився в нашому колективі собака Нік, — розповідають члени екіпажу корабля морської охорони “Миколаїв”. — Ми думали, що він довго тут не витримає, особливо під час несення бойової служби в морі, адже навіть не всі люди переносять морську хитавицю. А тут ще й вплив від роботи механізмів. Та де там. Він доволі швидко звик до корабельної служби, не пропустив практично жодного виходу в море. Якщо рік служби на кораблі зараховувати як півтора, то Нік, безумовно, — ветеран.

Слід сказати про роботу відділу прикордонної служби “Севастополь” імені Героя Радянського Союзу підполковника Герасима Рубцова Сімферопольського прикордонного загону. Протягом цього року прикордонники відділу пропустили через державний кордон близько 400 транспортних засобів, а також 9000 осіб. За результатами паспортного контролю не пропущено через державний кордон 8 осіб, виявлено 15 технічно несправних та три підроблені паспортні документи.

В ході огляду транспортних засобів та суден у трьох випадках виявлено товари та предмети, заборонені до переміщення через державний кордон, на загальну суму 18 000 грн. Вилучено 500 метрів браконьєрських сіток та майже одну тонну виловлених незаконним шляхом морепродуктів.

Складено понад 150 протоколів про адміністративні правопорушення на загальну суму близько 10 тисяч гривень.

Поточний рік не обіцяє бути легким для морських та сухопутних прикордонників. Традиційно влітку активізуються рибалки-браконьєри. Крім того, у цьому році запланована участь українських прикордонників у міжнародних навчаннях.

Ну і, звичайно, попереду велика міжнародна подія — Євро-2012, під час проведення якого Севастопольський загін морської охорони буде переведено на посилений режим несення служби.

Напередодні Дня прикордонника бажаємо прикордонникам успіхів у нелегкій прикордонній службі, сімейного благополуччя і добробуту, а ветеранам — міцного здоров’я і довголіття.

За матеріалами fleet.sebastopol.ua

Андрій БАЗАН, для “Флоту України

 


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info