Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 14.05.2012 15:35
Бойовики до Лисої гори не дійшли

За легендою навчання, в умовному районі активно поширюються антидержавні настрої сепаратистської спрямованості. Виходячи із ситуації, що склалася, робота органів державної влади та місцевого самоврядування цього району спрямована на підтримку сприятливого суспільно-політичного клімату, але обстановка погіршується.

Головними чинниками соціально-політичної напруженості є наявність національно-етнічних та релігійних протиріч серед різних верств населення, наявність баз підготовки незаконних збройних формувань, спроба окремих політичних та громадських рухів сепаратистської спрямованості дискредитувати владу та її збройні сили шляхом здійснення провокацій та відкритих збройних протистоянь.

З огляду на це, підрозділи окремої бригади берегової оборони, де командиром підполковник Сергій Стороженко, було приведено в бойову готовність.

Після низки першочергових заходів щодо приведення військової частини у вищий ступінь бойової готовності командиром бригади було прийнято рішення про створення батальйонної тактичної групи у складі гірсько-піхотного батальйону, танкового взводу, розвідувального взводу, інженерно-саперного взводу, відділення радіоелектронної боротьби та медичного взводу.

Особовий склад здійснив марш на штатній техніці в район зосередження, де невдовзі було обладнано базовий табір. У визначених районах силами особового складу з трьох гірсько-піхотних рот, підсилених танковим взводом, було обладнано три блок-пости та організовано патрулювання.

Одна рота виконувала завдання з охорони та оборони важливих об’єктів та гірського перевалу. Головною метою таких дій є демонстрація присутності, забезпечення тактичної переваги над противником шляхом зайняття пануючих висот, здійснення контролю за пересуванням місцевого населення та транспорту, забезпечення порядку та стабілізації обстановки.

Групою радіоелектронної боротьби в районі Долгоруківської яйли було виявлено роботу засобів зв’язку незаконного збройного формування. Силами матросів розвідувального взводу знайдено базовий табір бойовиків орієнтовною кількістю до 100 чоловік. Командиром батальйонної тактичної групи майором Юрієм Головашенком прийнято рішення придушити супротивника вогнем мінометної батареї. Рівно о 10.00 із закритих позицій було відкрито вогонь по базовому табору противника, внаслідок чого знищено склад боєприпасів та мінометну секцію бойовиків.

Незважаючи на ушкодження, що були завдані супротивнику, основні сили бойовиків, розосередившись, вийшли з-під вогню та здійснили спробу перегрупуватись і прорвати рубіж блокування в напрямку населеного пункту Дружнє.

На зв’язок вийшли розвідники: “Символ-30, я Ракета-75. На схилі висоти Лиса спостерігаю пересування автомобілів з озброєними людьми”. За декілька хвилин вогнем бойових машин піхоти виявлену ціль було обстріляно. Противник спішився та розосередився.

У бій вступив гранатометний взвод, відкривши вогонь з АГС-17. Командир 1-ї гірсько-піхотної роти приймає рішення вогнем бойових машин піхоти, стрілецької зброї та РПГ уразити противника. Після цього бойовики відійшли у напрямку гори Лиса та намагалися укритися в горах. Командиром батальйонної тактичної групи прийнято рішення здійснити фланговий обхід противника силами 2-ї гірсько-піхотної роти та завдати йому нищівного удару по плато Долгоруківської яйли.

Після проведення операції зі знищення супротивника заступник командувача ВМС ЗС України з берегової оборони — начальник Центру військ берегової оборони полковник Ігор Воронченко оголосив подяки, нагородив кращих офіцерів і матросів грамотами та цінними подарунками. До привітань долучився і постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Віктор Плакіда, який теж приїздив до Перевального на навчання.

Для більшості механіків-водіїв бойової техніки ці навчання стали останніми в службі. Вже за декілька днів вони повернуться додому, і, ймовірно, їм буде що розповісти про армію.

Механік-водій БМП-2 матрос Юрій Чипич за кілька днів повернеться додому після закінчення строкової служби.
— Служити мені залишилося шість днів, і вже незабаром буду вдома.

Я вважаю, що мені дуже пощастило у тому сенсі, що навіть перед завершенням служби я брав участь у навчанні. Напевне, з боку здається, що підніматися бойовим машинам на плато дуже нелегко, але насправді для такої машини — це нескладне завдання. Можливо, щоб зовсім досконало оволодіти технікою водіння бойових машин недостатньо одного року служби, але, тим не менш, я вважаю, що цей рік у війську для мене був дуже важливим.

Буде що розповісти друзям вдома, бо нудьгувати в Перевальному було ніколи. Постійні стрільби, польові виходи й заняття в пункті постійної дислокації були насиченими. Сьогодні ми отримали перемогу в бою з умовним противником, і хочеться сподіватися, що мир і спокій пануватимуть на нашій землі завжди.

За матеріалами fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info