Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 14.05.2012 15:32
Магія народного танцю

У Севастопольському центрі культури й мистецтва в переддень Міжнародного дня танцю пройшов п’ятий, ювілейний, концерт. У великій святковій виставі взяли участь провідні творчі колективи Севастополя — Державний ансамбль “Чорне море”, школа латиноамериканського танцю “Кубинський стиль”, Зразковий хореографічний ансамбль “Атлантика”.

Цього року свято вийшло воістину масштабним і значущим. Аншлаг у залі, нескінченні оплески, сліпучі посмішки, виразність і барвистість представлених номерів — усе це приводило в захват і переконувало, що не лише краса, але й танець врятує світ.

Мета цього проекту — живою мовою танцю нагадати всім севастопольцям про їхні національні джерела й традиції, про зв’язки з історією й навколишнім середовищем. Адже танець — це вираження життя, ідеалів, прагнень кожного народу.

Протягом декількох годин магія танцю зачарувала серця глядачів. Усе просто: таємниця криється в теплі сердець виконавців, в їхніх емоціях і бажанні донести до глядача сенс кожного постановочного номера. Лірична балада “Купалинка” (дитяча школа-студія “Чорне море”), патріотична замальовка “Обеліск” (хореографічний ансамбль “Атлантика”), латиноамериканські й східні танці (танцювальна школа “Кубинський стиль”) зачарували своєю емоційною виразністю й високою професійною майстерністю виконавців. Барвисте танцювальне дійство із кращих номерів, що вже пройшли перевірку часом, учергове підтвердило, що в Севастополі люблять і вміють танцювати.

Сьогодні в місті успішно працюють і розвиваються десятки хореографічних колективів, в яких займаються сотні севастопольських хлопчиків і дівчаток. Гордість міста-героя — Зразковий хореографічний ансамбль “Атлантика” (художні керівники — Сергій і Галина Кравченки).

Без участі цього самобутнього колективу не обходиться жодне міське свято. У своїх танцях ансамбль показує різноманіття культур Криму, історію Севастополя й флоту. “Атлантика” — кількаразовий лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів і фестивалів.

За словами організаторів, цього року свято вийшло особливо яскравим, по-домашньому теплим і врочистим, а родзинкою концертної програми стало жанрове й стилістичне розмаїття усіх представлених танцювальних номерів. Додали таємничості й зачарування китайські, індійські, арабські й ірландські танцювальні композиції. Динаміка й пластика танцю об’єднали в собі все багатство культур народів світу.

Обидва відділення концертної програми пролетіли, наче одна мить, і, судячи з овацій, ніхто не хотів залишати глядацьку залу. Майстерність юних талантів, високий професіоналізм педагогів подарували глядачам незабутні хвилини радості.

— Цей чудовий концерт ще раз показав, наскільки талановитою є наша молодь. Як здорово, що в залі було багато дітей, адже тільки так ми зможемо прищепити їм гарний смак і бажання нести людям добро через танець, — поділилася своїми враженнями пенсіонерка, учасник бойових дій Віолетта Маркова.

Безумовно, вистава виконала своє завдання: об’єднала культури й надала всім можливість відчути свято в душі.
Це свято вже стало в нашому місті гарною традицією, знаковим заходом, на який чекають шанувальники танцювального мистецтва. Традиційно організатором цього проекту став Севастопольський центр культури й мистецтва за підтримки провідних творчих колективів міста.

Залишається нагадати, що Міжнародний день танцю відзначається світовим співтовариством з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана-Жоржа Новеро, реформатора й теоретика хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як “батько” сучасного балету.

За матеріалами fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info