Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 26.04.2012 13:59
Робоча мова міжнародних навчань - англійська

Сьогодні Військово-Морські Сили Збройних Сил України поглиблюють взаємодію зі своїми закордонними партнерами. Йдеться не тільки про міжнародні навчання миротворчого спрямування, а й про безпосередню участь військових моряків у забезпеченні безпеки судноплавства на морі.

Ні для кого не є секретом, що робоча мова цих навчань — англійська, а це, у свою чергу, вимагає від особового складу українського флоту високого рівня відповідної мовної підготовки.

У ВМС ЗС України особовий склад флоту вивчає англійську мову в Навчально-науковому центрі мовної підготовки Академії ВМС імені П.С. Нахімова, і незабаром відбудеться 24-й випуск постійно діючих курсів з вивчення іноземних мов, у нашому випадку — англійської. Щороку підготовка проводиться двічі, протягом трьох місяців — восени та навесні. У середньому слухачів — до 100 чоловік на рік, як військовослужбовців служби за контрактом, так і військовослужбовців офіцерського складу. Зазначимо, що починаючи з 2001 року курси закінчили близько 500 чоловік.

Варто додати, що курси мають статус інтенсивного навчання, тобто заняття проходять протягом шести днів на тиждень, а це приблизно шість навчальних годин на день під керівництвом викладачів плюс самостійна підготовка.

— Після завершення курсів ми проводимо тестування за системою НАТО STANAG. Вона передбачає стандартизацію в різноманітних напрямках службової діяльності, у тому числі й у мовній підготовці, — розповідає начальник Навчально-наукового центру мовної підготовки Академії ВМС імені П.С. Нахімова капітан 1 рангу Микола Бархатов. — Варто підкреслити, що мовні курси є професійно спрямованою підготовкою, адже викладання відбувається з урахуванням військової термінології.

Згідно з цими стандартами наша підготовка має бути майже ідентичною з тією, що проводиться в інших країнах НАТО.

Щоб потрапити на такі курси, військовослужбовцю необхідно володіти мінімальним рівнем англійської. Посада, яку обіймає офіцер чи контрактник, також повинна передбачати володіння та використання іноземної мови. Наприклад, у Військово-Морських Силах Збройних Сил України є екіпажі кораблів, які стовідсотково повинні знати англійську мову на відповідному рівні, тобто це військові частини та кораблі, які залучаються до міжнародної діяльності флоту.

Варто додати, що підготовка до курсів за стандартом НАТО STANAG 6001 розпочинається заздалегідь, мінімум за півроку, коли відділи кадрів у військових частинах визначають кандидатів для проходження мовної підготовки. Після закінчення курсів усі слухачі отримують відповідний сертифікат з визначеним рівнем володіння англійською. Цей сертифікат через певний проміжок часу потрібно підтверджувати, що також можна зробити в центрі. Для підтвердження сертифікату допускаються ті, хто раніше вже навчався в Центрі, та ті, хто проходив мовну підготовку за кордоном і має відповідний диплом або сертифікат.

— Сьогодні знання англійської мови відкриває військовослужбовцям великі перспективи, — говорить капітан 1 рангу Микола Бархатов. — Перш за все це надає їм можливості виконувати свої службові обов’язки у складі багатонаціональних сил. По-друге, це досягнення нашою армією взаємосумісності під час міжнародних навчань зі збройними силами країн — членів та партнерів НАТО. Ще одним важливим аспектом є те, що наші американські партнери дуже часто проводять у нашій академії мовні тестування і відбирають кращих для навчання в США — в рамках міжнародної програми військової освіти та підготовки (IMET).

Ті військово¬службовці, які подолають цей бар’єр і будуть навчатися в США, автоматично зараховуються до кадрового резерву, себто у них є перспектива успішного просування по службі.

 

За матеріалами fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info