Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 19.04.2012 14:39
Морський вишкіл , помножений на взаємодію

Залишивши Констанцу, кораблі міжнародного оперативного з’єднання вийшли в море для відпрацювання спільних завдань першої морської фази в рамках квітневої активації BLACKSEAFOR-2012.

На початку морської фази до комплексу вправ додатково залучились кораблі ВМС Румунії, а саме морський тральщик “Аксенте” та рятувальний буксир “Катунеану”.

У визначеному районі Чорного моря екіпажі кораблів з’єднання “за викликом” провели навчання з лідирування за морським тральщиком “Аксенте”. За сценарієм, він забезпечував проводку за тралом. На встановленій дистанції в кільватерному строю слідом за тральщиком прямував турецький фрегат “Явуз”. За ним йшли румунський корвет “Контр-адмірал Е. Себастьян”, російський великий десантний корабель “Цезарь Куников” та український морський тральщик “Черкаси”.

Замкнув корабельний ланцюг болгарський корвет “Решительний”.
Суть епізоду полягала в тому, щоб кораблі не відхилялися від заданого строю та потроху маневрували для забезпечення своєї живучості, особливо з огляду на міни, які можуть з’явитися по курсу. Після закінчення вправи умовні міни було знищено. Операція завершилася успішно.

Далі проводилось навчання з буксирування пошкодженого корабля, де продемонстрували свої навички такелажні команди “Черкас” і “Решительного”.

З виходом на бойовий курс було відпрацьовано елементи з передачі вантажу на ходу. Під час самої передачі бакова швартова команда “Черкас” мала змогу потренуватися з бойовим розрахунком з передачі вантажів великого десантного корабля “Цезарь Куников”.

За словами старшого боцмана морського тральщика “Черкаси” старшого мічмана Валерія Сливи, бакова швартова команда добре впоралась з цим завданням. Найголовніше у процесі передачі вантажу на ходу — дотримання заходів безпеки та надійне закріплення необхідного обладнання, тобто підвісної дороги, по якій і здійснюється його доставка. Багато чого залежить від сигнальника цього бойового розрахунку, який подає спеціальні команди старшого групи за допомогою сигнальних табличок. Завдяки провисанню підвісної дороги контролюється визначена дистанція між кораблями.

В морі також відпрацьовувалися елементи з тактичного маневрування у складі з’єднання, де кораблям задавали різний порядок строїв: кільватерний, стрій фронту вліво, стрій фронту вправо, ордери “Team”, “Hook”, “Diamant”, змінювали їхній курс і швидкість, також здійснювались послідовні та одночасні повороти. За обсягом інформації, швидкості її обробки та наданням цілевказівок цей епізод є дуже складним і небезпечним.
Під час морської фази значна увага приділялася тренуванню з догляду судна-порушника зони ембарго, яке імітував морський тральщик “Черкаси”.

З борту турецького фрегата “Явуз” на український тральщик висадилася доглядова команда, яка складалася з груп пошуку й безпеки.

Відповідно до програми АТР-71 (“Союзні операції морського перехоплення”) старший доглядової команди займався перевіркою відповідних документів, група безпеки контролювала екіпаж судна, який було зібрано на верхній палубі.

Паралельно група пошуку разом з одним із членів екіпажу відправилась доглядати вантаж. Під час догляду головна увага приділялась саме перевірці на наявність відповідних документів у “пасажирів” та на вантаж. Подібні заходи дають змогу потренуватись та ще раз перевірити можливості кожного екіпажу при проведенні стандартних процедур і тим самим підтвердити своє призначення.

За програмою квітневої активації учасники BLACKSEAFOR провели спеціальне навчання з використанням гелікопте¬ра корабельного базуван¬ня турецького фрегата “Явуз”, навчання з моніторингу цивільного судноплавства, навчання з пошуку та рятування людини, що опинилася за бортом, навчання з відбиття атаки малорозмірної надводної цілі, а також навчання з радіаційного, хімічного та бактеріологічного захисту корабля.

Як зазначив командир морського тральщика “Черкаси” капітан 3 рангу Олексій Заяць, впродовж всієї морської фази спільна практична робота екіпажів з’єднання BLACK¬SEAFOR не припинялась. Для українських військових моряків це випробування стало доброю морською школою, а все, зроблене ними безпосередньо у взаємодії з іноземними партнерами, пішло тільки на користь.

Після завершення триденного, насиченого бойовими вправами, перебування в морі, кораблі з’єднання BLACKSEAFOR здійснили візит “доброї волі” до головної бази українського флоту — Севастополя.

За матеріалами fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info