Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 18.04.2012 12:29
Євро 2012 не завадить весняному призову

Триває черговий призов молодих людей до лав Збройних Сил України. У цей же час вся Україна інтенсивно готується до проведення чемпіонату з футболу Євро-2012.

На перший погляд, поєднати чемпіонат з футболу та призов до війська — доволі важко, але, прочитавши в деяких інтернет-виданнях лише заголовки на кшталт “Через Євро-2012 Міноборони скасувало весняний призов в армію”, “Весняний призов обмежить випускникам шкіл можливість вступу”, переконуєшся, що нічого неможливого не існує.

Розвіяти всі міфи та чутки флотському кореспонденту допоміг військовий комісар Севастопольського об’єднаного міського військового комісаріату полковник Артур Безпалий, який одночасно розповів і про деталі призову “Весна-2012”.

— Артуре Анатолійовичу, чи існують якісь особливості призову напередодні Євро-2012 і яким чином вони впливають на хід проведення весняної призовної кампанії? Все ж таки, чи мають чутки якесь підгрунтя?

— Чутки виникли внаслідок неповного розуміння повідомлень Міністерства оборони України з цього питання. Річ у тому, що в рамках проведення Євро-2012 загальноосвітні, професійно-технічні та вищі навчальні заклади І — ІІ ступенів акредитації завершать навчання на місяць раніше, а саме у травні 2012 року.

Внаслідок цього призовники, які закінчать навчання, в цей термін будуть підлягати призову на строкову військову службу, що обмежить їм можливість вступу до вищих навчальних закладів. Але в оборонному відомстві розроблено певні керівні документи, якими цю, виняткову, ситуацію дещо скореговано.

Так, призовники, які народились у грудні 1993 року та з 1 січня по 31 травня 1994 року і в цьому році закінчують навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах І — ІІ ступенів акредитації на призовну дільницю навесні викликатися не будуть. Вони підлягатимуть призову на строкову військову службу восени 2012 року.

Решта ж категорій юнаків, які підлягають призову та не мають права на відстрочку, зобов’язані прибути на севастопольську призовну дільницю в десятиденний строк з дня початку кампанії “Весна-2012”.
— А якщо випускник виявить бажання піти на строкову службу, він матиме таку можливість?

— У разі особистого бажання бути призваним на строкову військову службу випускник повинен подати письмову заяву про його призов. Таких призовників включатимуть до планів призову та залучатимуть на комплектування команд, але тільки за умов високих морально-ділових якостей та відсутності обмежень за станом здоров’я.

— Який загальний стан із весняним призовом у Севастополі?

— Сьогодні робота з призову на строкову військову службу проводиться згідно з керівними документами та в повному обсязі.

Працювати в цьому напрямку ми почали ще в лютому з вивчення особових справ тих молодих людей, прізвища яких ми прибрали з оповіщення, тобто тих, хто користується правом на відстрочку. Взагалі, в Севастополі навесні підлягають виклику 2843 чоловіки, з яких 145 потраплять на строкову військову службу. Варто зазначити, що з цих майже трьох тисяч юнаків ми вибиратимемо найкращих, адже, будемо відверті, деякі молоді люди, які приходять до військкомату, викликають занепокоєння, зокрема щодо стану їхнього здоров’я та рівня фізичної підготовки.

— Виходячи з цього, чи можна якось охарактеризувати сучасного призовника?

— Якщо порівнювати з минулими роками, то перше, що впадає в очі, — стан здоров’я. Багато юнаків ще у школі починають палити та вживати спиртні напої, що, звичайно, не робить їх фізично витривалими та здоровими. Додамо до цього загальне соціальне становище у країні.

Небагато уваги держава приділяє питанням патріотичного виховання, у школах зменшуються навчальні години з предмета “Захист Вітчизни”, слабкою є агітаційно-матеріальна база для підвищення в юнаків інтересу до військової справи — все це загалом і призвело до низької морально-психологічної та фізичної підготовки призовників. Але для проходження служби у Збройних Силах України ми намагаємося відібрати людей з високим рівнем морально-ділових якостей, здоров’я та фізичної підготовки і, звичайно ж, з бажанням служити.
Артуре Анатолійовичу, чи мають сьогодні місце факти неприбуття молодих людей на призовну дільницю?
Такі факти, на жаль, є невід’ємною складовою кожного призову.

Але вони мають місце з різних причин. Наприклад, це можуть бути юнаки, які на час кампанії знаходяться в закордонних відрядженнях, рейсах та на заробітках у інших державах, але всі вони підлягають оповіщенню через батьків і у визначений час мають прибути до призовної дільниці.

Також для такого курортного міста, як Севастополь, притаманні випадки, коли люди здають своє житло там, де вони прописані, а самі проживають в іншому місці.

Хоча нерідко зустрічаються й випадки свідомого ухилення від призову, і коли ми знаходимо “втікачів”, то розмови про те, що вони нібито нічого не знали, не “проходять”, адже незнання законів не звільняє від відповідальності. Є певна категорія громадян, яким законом гарантується відстрочка, люди дуже часто просто не знають про це і бояться приходити до військкомату.

Ми, у свою чергу, завжди допоможемо тим, хто йде нам назустріч, надамо відповідну консультацію і ніколи не будемо вживати якихось жорстких заходів. В іншому випадку людям треба розуміти, яку вони беруть на себе відповідальність.

Дякую за бесіду.

За матеріалами fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info