Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 06.04.2012 13:57
У мооряка лише один шлях - славний

У Севастополі відзначили 75-ту річницю заснування Чорноморського вищого військово-морського училища (ЧВВМУ) імені П. С. Нахімова. З цієї нагоди 31 березня в Академії ВМС, як правонаступниці ЧВВМУ та Севастопольського військово-морського інституту, відбулися святкові заходи.

Урочистості розпочалися з внесення бойового прапора. Перший заступник міністра оборони України Олександр Олійник вручив прапор виконуючому обов’язки начальника академії капітану I рангу Петрові Гончаренку та звернувся до присутніх з привітанням:

«...Від імені Президента України — Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Віктора Януковича, міністра оборони, колегії Міністерства оборони й від себе особисто щиро й сердечно вітаю особовий склад Академії ВМС імені П. С. Нахімова з 75-річчям та врученням бойового прапора.

Це — знакова подія в історії військово-морського навчального закладу... У цей святковий день я хочу передати слова особливої подяки нашим вельми поважним ветеранам, випускникам різних років.

Севастопольських нахімовців завжди вирізняла безмежна любов до Вітчизни, високий професіоналізм, вірність військовому обов’язку. Участь ветеранів в урочистостях засвідчує спадкоємність поколінь, є прикладом вірного служіння народу, мужності та стійкості в захисті рідної землі. Переконаний, що сьогодні в цих стінах навчається майбутня військова еліта держави.

Саме нинішнє покоління курсантів провідного військо-морського закладу стверджуватиме авторитет України як морської держави... Міцного вам здоров’я, миру й злагоди, успіхів у найшляхетнішій справі — служінні своїй Вітчизні».
Поздоровлення від Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Віктора Януковича зачитав радник Президента, випускник ЧВВМУ 1975 року, адмірал Михайло Єжель:

«Шановні військові моряки, дорогі ветерани флоту, сердечно вітаю вас зі знаменною подією — 75-річчям від дня заснування Академії Військово-Морських Сил імені П. С. Нахімова та із врученням бойового прапора. За цей період ваш навчальний заклад підготував сотні морських офіцерів.

В його стінах здобули освіту видатні воєначальники армії і флоту, відомі вчені, інженери, керівники підприємств оборонної промисловості та органів державної влади України.

Сьогодні академія покликана реалізовувати стратегічне завдання – забезпечення обороноздатності Української держави та недоторканності її морських кордонів. Впевнений, що кожен із вас з честю буде виконувати свій військовий обов’язок, залишаючись вірним флотським традиціям та своїй Вітчизні. Бажаю вам і вашим рідним міцного здоров’я, миру та благополуччя. Президент України Віктор Янукович».

До особового складу академії звернувся голова Севастопольської міської держадміністрації Володимир Яцуба: «...Вам випала висока честь бути курсантами цього військового навчального закладу, який названий ім’ям великого флотоводця, адмірала П. С. Нахімова, героя Кримської війни. Максимум своїх моральних і фізичних сил він віддав служінню народу і в тяжку годину надихав на подвиги захисників Севастополя, вселяючи в них силу та впевненість. «У моряка немає ні важкого, ні легкого шляху. Є один шлях – славний», — казав видатний адмірал.


Цей навчальний заклад виховав 21 Героя Радянського Союзу, двох міністрів оборони, 185 адміралів. Дев’ятнадцять його випускників командували флотами й флотиліями, більше 200 – були командирами ракетоносців, великих надводних кораблів і берегових полків, більше 10 тисяч — нагороджені державними нагородами.

Це – єдиний на території України вищий навчальний заклад, що готує висококваліфіковані кадри для флоту. Проте не лише кількістю зірок на погонах та рівнем кар’єрних злетів можуть пишатися випускники цього військового навчального закладу. Вони зробили вагомий внесок у розвиток військової справи, національної науки, культури й освіти держави... Немає сумніву, що завдяки високому рівню, професійній підготовці, патріотичному вихованню, отриманому молодими офіцерами в стінах цього легендарного військового ВНЗ, Український флот має не лише унікальний спадок, а й колосальний потенціал для розвитку.

Севастопольська міська держадміністрація завжди допомагала і в подальшому буде підставляти дружнє плече навчальному закладу.

Я впевнений, що завдяки спільним рішенням та плідній співпраці ми зможемо досягти ще вагоміших результатів у розвитку академії, підготовці професійних кадрів для Військово-Морського Флоту України, прославленню й процвітанню нашого рідного міста. Зі святом! Міцного вам здоров’я, благополуччя, миру та надійного родинного тилу!»
Запрошений до слова голова Севастопольської міськради Юрій Дойніков говорив про співпрацю академії і міськради у справі патріотичного виховання молоді.

На його думку, цей навчальний заклад сприяє покращенню іміджу міста, беручи участь у міжнародних фестивалях військових оркестрів. Крім того, випускники академії представлені в місцевому самоврядуванні на всіх рівнях, від сільських до міських рад. Голова міськради побажав особовому складу академії активної життєвої позиції та успіхів у житті.

На честь випускників училища, що загинули у роки Другої світової війни, до підніжжя Меморіалу вихованцям ЧВВМУ ім. П. С. Нахімова були покладені квіти. Учасники урочистостей та запрошені гості висадили 75 саджанців дерев, утворивши алею на честь ювілейної дати академії. Того ж дня на площі Нахімова відбувся урочистий мітинг, на якому виступили командувачі обох флотів та керівництво міста.

1 квітня в Академії ВМС імені П. С. Нахімова пройшов день відкритих дверей.

Лідія СТЕПКО
м. Севастополь

За матеріалами svitlytsia.crimea.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info