Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 04.04.2012 16:04
Британський сертифікат - " чорних беретів"

На полігоні “Старий Крим” відбулася завершальна фаза курсу Британської групи військових радників та інструкторів для сержантського складу окремого батальйону морської піхоти ВМС ЗС України, де командиром підполковник Олександр Конотопенко.
За діями “чорних беретів” спостерігали спеціалісти різних держав, зокрема командир Британської групи військових радників-інструкторів полковник Ендрю Катберт, представники Київської асоціації військових аташе з Великобританії, Королівства Швеції, США, Російської Федерації, Фінляндії, Норвегії, Республіки Чехія, Лівії, офісу зв’язку НАТО в Україні, представники командування морської піхоти США в Європі та посольств Великобританії і Словаччини.

За три тижні було відпрацьовано безліч елементів щодо дій особового складу під час нападу терориста-смертника: евакуацію поранених, роботу мобільних патрулів, заняття з лідерства.

Піхотинці діяли у складі вогневих груп, виживали за складних умов, орієнтувалися в лісі вночі без карти і вели бойові дії, здійснювали патрулювання і вивчали мобільний чек-пойнт, шукали і знешкоджували міни, саморобні вибухові пристрої, обладнували спостережні пости, викликали вогневу підтримку з повітря, виявляли бомби-пастки, а також відпрацьовували елементи евакуації з-під обстрілу та з мінного поля на броньованій техніці.

Завершальна фаза курсу розпочалася з показу, як діяти патрулю при зустрічі з терористом-смертником. У першому показі при затриманні терорист пішов на контакт, виконував всі вимоги, зняв жилет, вибухівку і таке інше. Його роздягнули, викликали групу підтримки, саперів, які знешкодили вибухівку. В іншому випадку терорист-смертник на контакт не пішов, здійснив спробу підриву патруля. Відповідно, цього не було допущено.

Далі у ході занять морський піхотинець, який нібито знехтував правилами безпеки, підірвався на міні. Наші вояки демонстрували гостям, як правильно до нього дістатися, створюючи мінний прохід. Слід зазначити, що всі дії виглядали реально: справжні вибухи, крики про допомогу…

Пізніше у лісі морські піхотинці зав’язали справжній бій з терористами і знешкодили їх. Всі ці, на перший погляд маленькі, військові хитрощі здобуті досить нелегко, за кожним елементом стоїть страшний досвід каліцтв чи навіть смерті людей. Багато хто з українських морських піхотинців і сам брав участь у миротворчих операціях, тому про серйозне ставлення до підготовки їм говорити не доводиться.
Після завершення практичних дій ми вирішили поспілкуватися з тими, хто три тижні на кримських полігонах обмінювався досвідом.
Старший сержант Максим Пашков:

— Під час патрулювання лісової дороги мій товариш, незважаючи на інструктаж, відхилився від маршруту, відійшов у бік дороги та підняв якийсь блискучий предмет.

У результаті цього стався вибух, товариш отримав травму ноги. Довелося оточити район і виручати бійця. Проклали стежку, перевірили територію на мінну безпеку та евакуювали його на базу. Під час занять з колегами з Великобританії вони нам показували багато, на перший погляд простих, речей. Але в реальному житті все це багатьом може врятувати життя. Наприклад, нам показали, як помітити та розпізнати безпечну й небезпечну ділянку.

Наприклад, якщо виявлено міну, малюється коло і дві полоси, це той напрямок, де знаходиться даний вибуховий пристрій. Потрібно, щоб команда, яка буде займатися зачисткою, бачила, де саме знаходиться пристрій.
Заступник командувача ВМС ЗС України з берегової оборони — начальник Центру військ берегової оборони полковник Ігор Воронченко:

— Такий курс за програмою британських інструкторів з підрозділами морської піхоти проводиться вже вдруге. Виходячи з досвіду конфліктів, в яких брала участь британська сторона, ми збільшили кількість елементів, спираючись на застосування миротворчих контингентів у Боснії, Афганістані. Було також продемонстровано випадки, які траплялися під час проведення інших миротворчих операцій.

Командир британської групи військових радників-інструкторів полковник Ендрю Катберт:

— Я дійсно був вражений професійністю та ентузіазмом, що сьогодні демонстрували українські морські піхотинці. Мені надзвичайно приємно бачити результат роботи, яку провели мої британські інструктори. Вони попрацювали ефективно зі своїми українськими колегами. Як ви бачили сьогодні, в ході підготовки відпрацьовувалися навички, якими можна поділитися зі збройними силами багатьох країн і які можна використовувати під час миротворчих операцій.

Ви сьогодні бачили, як діяти у випадку появи терориста-смертника.

Цей досвід був взятий з різних життєвих ситуацій. Крім того, ви також бачили вправу, де було продемонстровано, як визначити місця, які, можливо, заміновані. На жаль, ці приклади теж взяті з реального життя, коли люди ігнорували ці знаки і заплатили за це пораненнями або навіть своїм життям. Якщо життя хоча б одного українського військовослужбовця буде врятоване завдяки цій підготовці, ми сміливо можемо сказати, що ця підготовка була ефективною.

Вдалося нам поспілкуватися і з воєнним аташе Лівії в Україні капітаном
1 рангу Халюлем Фозі.

Виявилося, що він досить непогано володіє російською мовою. Аташе дуже сподобалося спостерігати за діями українських військових, і він зізнався, що навіть не думав, що стосунки між військовослужбовцями України і Британії розвиваються настільки успішно. В неофіційній розмові він висловив захоплення українськими лікарями, які працювали і працюють у його країні, бо нерідко їхня допомога просто необхідна.

Після практичної частини українським морським піхотинцям було вручено сертифікати про проходження курсу, але “чорним беретам” ніколи відпочивати. Незабаром — нові навчання, нові тренування, нові досягнення...

За матеріалами fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info