Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 03.04.2012 12:13
З Іракським досвідом - на флот

Мова піде про військовослужбовця-миротворця, який нещодавно продовжив свою службу вже на флоті, а саме на корветі “Луцьк”. Волинянин, учасник бойових дій, старшина команди бойового управління ракетно-артилерійської бойової частини старший мічман Олександр Бойчук здобув свій бойовий досвід під час миротворчої місії в Іраку, коли, бувало й таке, доводилося розраховувати лише на власні сили та приймати рішення, від яких залежало людське життя…

Але доля пов’язала його з морем, і це можна вважати своєрідним її подарунком — служити на кораблі, який носить назву обласного центру його рідної Волині.

Старший мічман Олександр Бойчук розпочав свою строкову службу в 1995 році у військах Протиповітряної оборони. За час служби пройшов добру підготовку та набув необхідного досвіду.

Після звільнення в запас Олександр Бойчук вступив до Бердичівської школи прапорщиків, де навчався за спеціальністю “Командир механізованого взводу”. За розподілом молодий прапорщик потрапив до механізованого полку, що дислокувався у його рідному місті Володимирі-Волинському. На посаді старшого техніка механізованої роти він зарекомендував себе позитивно. Саме там пройшов добру підготовку і справлявся не гірше, а подекуди й краще, своїх попередників.

У 2003 році прапорщика Олександра Бойчука було включено до складу 63-го механізованого батальйону, який взяв участь у виконанні миротворчої місії в Республіці Ірак. З лютого по жовтень 2004 року в складі миротворчого контингенту він виконував завдання з охорони військового аеродрому в місті Ель-Кут. Там Олександр безпосередньо відповідав за боєготовність та обслуговування підпорядкованої йому військової техніки.

При виїздах на бойове чергування завдяки його зусиллям вона завжди була технічно справною і не потребувала ремонту. А ще прапорщику Олександру Бойчуку разом зі своїм батальйоном довелося брати участь у відбитті нападів екстремістських підрозділів при спробі їхнього зброєного нападу на територію військового аеродрому.
За високі досягнення у військовій службі Олександр Бойчук отримав чергове військове звання старший прапорщик. Також він був нагороджений почесним нагрудним знаком “Воїн-миротворець” та відзнакою “Ірак” від польського генерала.
Після повернення до постійного місця служби у Володимир-Волинський старший прапорщик Олександр Бойчук був призначений на посаду інженера пожежної роти новоствореної механізованої бригади.
У 2008 році його було зараховано в групу інженерного забезпечення, яка брала участь у відновленні розмитих після повеней доріг в Івано-Франківській області. А згодом старший прапорщик Олександр Бойчук увійшов до складу загону Центру розмінування Збройних Сил України. Там він займався зачисткою території колишнього авіаційного полігону в Кам’янці-Бузькій від авіаційних осколочних і касетних бомб, підривників, патронів та різноманітних боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни.

У 2009 році — новий поворот долі. Під час розмови зі своїм родичем, який служив на той час в українських ВМС, Олександр Бойчук дізнався багато чого цікавого для себе. Саме родич й посприяв Олександру обрати флотську спеціальність та ще й на корветі “Луцьк”. Недовго розмірковуючи, старший прапорщик Олександр Бойчук подав документи про переведення. З того часу для нього відкрилася нова сторінка в службі.

У новому колективі Олександр Бойчук зарекомендував себе добре. Він розумів, що на новому місці служби можуть бути складності, але був готовий до їхнього подолання. Одразу Олександр прийняв посаду старшини команди бойового управління ракетно-артилерійської бойової частини. Відповідно до свого загальновійськового звання старший прапорщик на флоті Олександр Бойчук отримав звання старший мічман.

Далі почалися будні флотської служби. У 2010 році старшого мічмана О. Бойчука відрядили на суміжний корвет “Тернопіль”, який взяв участь в антитерористичній операції НАТО в Середземному морі “Активні зусилля”. Головним його завданням був пошук повітряних і берегових цілей та їхнє супроводження при виявленні. Він швидко опанував флотську спеціальність та втягнувся в нелегке корабельне життя.

Найтяжчим у роботі корабельного артилериста, мабуть, є неабияка стресова напруга, яка з’являється від однотипності, адже протягом всієї служби моряки працюють в одному темпі, не збавляючи обертів.

Тут потрібно бути не просто фахівцем, а й людиною, яка підставить своє плече товаришу. І Олександр довів це. Тому й в колективі, де він служить, до нього ставляться з повагою.

Як зазначив помічник командира корвета “Луцьк” капітан-лейтенант Максим Носенко, всі його підлеглі добре володіють специфікою діяльності БЧ як у морі, так і в базі. Тому й ставлення до завдань, які покладаються на старшину команди бойового управління ракетно-артилерійської бойової частини та його підлеглих, — відповідальне.

Сьогодні, вже на цій посаді, спектр завдань в Олександра Бойчука тільки розширився та вимог побільшало. Служба на флоті завжди була доброю школою для справжніх чоловіків, іноді, щоб її пройти, буває недостатньо досконало опанувати флотську спеціальність та навчитися стійко переносити шторми.

Сподіваємось, що в житті старшини команди бойового управління ракетно-артилерійської бойової частини старшого мічмана Олександра Бойчука все буде гаразд. Будуть ще й виходи в море, і нові випробування, з яких він обов’язково вийде переможцем.

За матеріалами fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info