Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 03.04.2012 12:03
Академії ВМС урочисто вручено бойовий прапор

Єдиний в Україні флотський виш відзначив свій 75-річний ювілей. В останній день березня випускники Чорноморського вищого військово-морського училища, а нині Академії Військово-Морських Сил імені П.С. Нахімова, приїхали зі всіх куточків колишнього Радянського Союзу до Севастополя, щоб привітати свою альма-матер з цією знаменною подією.

В Академії ВМС імені П.С. Нахімова до ювілею готувались ретельно і не один місяць: було проведено великий обсяг підготовчих робіт і все для того, щоб академія у свій день народження виглядала якнайкраще. Будемо відверті, особовому складу це вдалося — свіжопофарбовані стіни навчальних корпусів, рівненько підстрижені газони та загальна чистота і порядок — академія вдягла свій парадний мундир!

Із самого ранку цього святкового дня брама контрольно-пропускного пункту “Нахімки” (саме так, по-свійськи, севастопольці називають цей ВВНЗ) була відкритою. Через неї неквапливо проходили ветерани-випускники, пригадуючи до болю в серці знайомі місця та роки, проведені у цих стінах.

Найстарших випускників — 1941 року, які прийшли привітати свій виш, було найменше: багато хто не повернулися з війни, та й час не жаліє ветеранів. І недаремно цьому випуску організатори приділили особливу увагу.

Відомо, що училище розпочало свою діяльність 1 квітня 1937 року. Курсанти, які вступили до нього в той рік, одразу ж після випуску потрапили на фронт, а згодом і решта особового складу разом з викладачами та командирами підрозділів склали ядро 76-ї окремої морської стрілецької бригади. А в роки Великої Вітчизняної війни 13 офіцерам-випускникам було присвоєно почесне звання Герой Радянського Союзу.

З перших днів незалежності України у СВМІ імені П.С. Нахімова почали готувати українських морських офіцерів. На сьогодні це близько 4000 лейтенантів і майже 300 офіцерів-випускників оперативно-тактичного рівня. А взагалі Чорноморське вище військово-морське училище за часи свого існування підготувало для флоту понад 16 тисяч офіцерів.

Традиційно урочистості розпочались з шикування випускників 1952 — 2010 рр., сьогоднішніх курсантів та офіцерів Академії ВМС. Доповідь командувача ВМС ЗС України адмірала Віктора Максимова заступнику міністра оборони України Олександру Олійнику, що прибув цього дня до Севастополя, офіційно відкрила святкування.

Своє привітання Олександр Олійник розпочав з почесної місії, зокрема, він вручив тимчасовому виконувачу обов’язків начальника Академії ВМС імені П.С. Нахімова капітану 1 рангу Петру Гончаренку Бойовий Прапор академії.

Сьогодні в єдиному строю як данина пошани героїчному минулому навчального закладу гордо майорять Бойові Знамена Чорноморського вищого військово-морського училища й Академії ВМС імені П.С. Нахімова.

У цей святковий день висловлюю слова особливої вдячності та пошани випускникам-ветеранам різних років навчання, які прибули на ювілейні заходи з регіонів України та республік колишнього Радянського Союзу. Участь ветеранів в урочистостях виражає спадкоємність поколінь, надихає молодь віддано служити своєму народу.

Далі з вітальним словом виступив радник Президента України Михайло Єжель, який також зачитав привітання від Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Віктора Януковича.

Варто зазначити, що Михайло Єжель — випускник ЧВВМУ 1975 року, а командувач національного флоту адмірал Віктор Максимов — випускник 1974 року. Всього ж адміралами і генералами стали майже 200 випускників училища, багато з них і сьогодні продовжують свою службу.

Також з вітальними промовами перед випускниками ЧВВМУ виступили командувач ВМС ЗС України адмірал Віктор Максимов, командувач ЧФ РФ контр-адмірал Олександр Федотенков, голова Севастопольської міської державної адміністрації Володимир Яцуба та голова Севастопольської міської Ради Юрій Дойников.

Особливим подарунком для академії від керівництва міста стала корабельна шлюпка, виконана за кресленнями проекту 1865 року Російського імператорського флоту, ручної роботи.

Окрім цього, випускники училища 1941 року контр-адмірал у відставці Микола Асєєв, капітани 1 рангу у відставці Олександр Доценко, Павло Сивенко і Михайло Колпаков отримали з рук першого заступника міністра оборони України Олександра Олійника відзнаку міністра оборони України — медаль “За сприяння Збройним Силам України”.

— Безумовно, Академія ВМС буде збережена, зокрема це стосується і її “територіальної цілісності”, — зазначив Олександр Олійник, відповідаючи на запитання журналістів. — Звичайно, у світлі майбутніх реформ військові навчальні заклади будуть оптимізовані, але військова освіта буде самодостатньою для Збройних Сил України.

У продовження урочистостей присутні вшанували пам’ять випускників, загиблих у роки Великої Вітчизняної війни та при виконанні службового обов’язку, і поклали квіти до меморіалу Вихованців Чорноморського вищого військово-морського училища імені П.С. Нахімова. Після цього всі випускники та високоповажні гості взяли участь у посадці алеї дерев.

Далі ж святкові заходи продовжилися на площі імені П.С. Нахімова. Випускники та ветерани училища, курсанти академії, роти Почесної варти зібралися для проходження урочистим маршем. Після виносу прапора училища і поздоровлень випускники флотського вишу публічно склали “Клятву випускника Чорноморського військово-морського училища”.

Урочисті заходи традиційно завершилися покладанням вінків до пам’ятника Адміралу П.С. Нахімову, до Вічного вогню та урочистим маршем.

За матеріалами fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info