Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 22.03.2012 11:56
На базі Чорноморського навчального центру морської піхоти тривають заняття в рамках спеціалізованих курсів для сержантського складу окремого батальйону морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України

На базі Чорноморського навчального центру морської піхоти тривають заняття в рамках спеціалізованих курсів для сержантського складу окремого батальйону морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Нагадаємо, що ці курси проводяться спеціалістами Центру британської групи військових радників та інструкторів у Східній Європі на чолі з капітаном морської піхоти Великобританії Фіндлі Фартингом.

На даному етапі морські піхотинці опанували правила поводження із саморобними вибуховими пристроями та на практиці ознайомилися з натівськими стандартами організації мобільних блокпостів.

Не випадково британські інструктори приділяють значну увагу заняттям з мінної обізнаності військовослужбовців, адже, як показує практика військових операцій в Іраку та Афганістані, саме саморобні вибухові пристрої часто є причиною загибелі військових. Зокрема, українські морські піхотинці дізналися про класифікацію таких небезпечних пристроїв та про те, за якими ознаками їх можна своєчасно визначити.

Так, згідно з натівськими стандартами саморобні вибухові пристрої діляться на три групи — на ті, що приводяться в дію оператором, жертвою та годинниковим механізмом. Головною ж ознакою того, що десь на маршруті патруля закладено бомбу, є нетипова поведінка місцевого населення. Зазвичай місцеві знають про міну і обходять її стороною.

Ще одна ознака, якщо неподалік блокпосту чи пункту спостереження військові помітили людину із відеокамерою, скоріше за все, десь поблизу знаходиться міна або готується атака смертника, бо терористи повинні роботи відео на підтвердження вибуху.

За словами заступника командира батальйону морської піхоти майора Володимира Баранюка, таких нюансів дуже багато, але знання цих деталей може врятувати життя під час виконання завдань у складі багатонаціональних сил у “гарячих точках”.
Під час практичних занять з організації мобільних блокпостів головні зусилля закордонних інструкторів були спрямовані на те, щоб навчити українських морпіхів, як правильно спілкуватись під час огляду транспортних засобів, які питання слід ставити та на що слід звертати увагу, щоб виявити те чи інше порушення.

Окрім цього, українським військовослужбовцям показали, які сили мають залучатися для організації блокпоста. Йшлося також про відстань між групами перехоплення, що знаходяться у постійній бойовій готовності.

— Під час організації такого блокпоста відділення розбивається на три групи. Перша — доглядова, до її складу входять чотири військовослужбовці — один веде розмову з водієм, другий — його охороняє, а решта доглядають транспортний засіб, — розповів про деталі заняття майор Володимир Баранюк.

За п’ятдесят метрів до поста і п’ятдесят метрів після нього знаходяться інші дві групи. Якщо, наприклад, транспортний засіб не зупиняється і намагається прорватися через пост, їхнє завдання його зупинити, і для цього має бути відповідне спорядження, на кшталт стрічки з шипами та ін.

Варто додати, що британським інструкторам є ще багато чого навчити українських морських піхотинців, і це не останнє практичне заняття, яке проводиться у польових умовах. Попереду чимало занять з інших тем, які стануть у нагоді під час виконання різноманітних завдань у миротворчих місіях.

За матеріалами fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info