Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 14.03.2012 16:25
Перший головний старшина

На виконання завдань, визначених Концепцією кадрової політики у Збройних Силах України, Генеральним штабом, у військах впроваджуються комплексні заходи щодо активізації створення професійного сержантського та старшинського складу.

Зокрема, вперше в історії Військово-Морських Сил у листопаді 2011 року на нововведену посаду головного старшини ВМС ЗС України призначено старшого мічмана Сергія Рябцева, який розповів про перші кроки та службові турботи на абсолютно новій для нього посаді.

Вибір командування ВМС не випадково, як кажуть, зупинився на кандидатурі старшого мічмана Сергія Рябцева. Цього військовослужбовця на українському флоті багато хто знає, адже він до свого призначення на нову посаду протягом останніх п’яти років був головним боцманом флагманського корабля — фрегата “Гетьман Сагайдачний”.

А постать справжнього боцмана у флотах різних країн всіх часів завжди була шанованою і навіть овіяною багатьма легендами. Протягом вісімнадцятирічної корабельної служби Сергій Рябцев зміг завоювати повагу серед товаришів по службі і довіру командування корабля, бригади надводних кораблів та Центру морських операцій.

Для підвищення професійного рівня головний боцман фрегата “Гетьман Сагайдачний” проходив стажування на кораблях НАТО та навчався за спеціальністю за кордоном, окрім того, вивчав англійську в Академії ВМС України і на мовних курсах у США. Відтепер перед старшим мічманом Сергієм Рябцевим — зовсім інше коло професійних прав та обов’язків, які потребують багатьох морально-ділових людських якостей та значного розширення спектру професійних знань.

— Сергію Олександровичу, розкажіть про головні завдання, що стоять перед Вами?

— Відповідно до наказу начальника Генерального штабу — головнокомандувача Збройних Сил України за №193 від 29 листопада 2010 року головний старшина ВМС підпорядковується командувачу ВМС ЗС України.

Я відповідаю за забезпечення флотського командування інформацією, яка пов’язана з проходженням служби військовослужбовцями рядового, сержантського і старшинського складу, за надання командирам та начальникам різного рівня пропозицій з питань професійного розвитку і просування по службі старшинського складу.

Я повинен знати види озброєння і військової техніки ВМС ЗС України та основи застосування. Крім того, головний старшина повинен брати участь у плануванні та проведенні заходів, пов’язаних з професійним розвитком військовослужбовців служби за контрактом. Також мені потрібно готувати пропозиції щодо дотримання вимог законодавства щодо порядку проходження військової служби старшинами та щодо підтримання у військах належного стану військової дисципліни.

— Чи можете Ви у рамках посадових повноважень здійснювати контроль за дотриманням соціальних гарантій військовослужбовців служби за контрактом?

— Так, адже я зобов’язаний подавати на розгляд командувачу ВМС пропозиції щодо забезпечення соціального захисту військовослужбовців рядового і старшинського складу. За дорученням командувача я можу здійснювати контроль за виконанням у підпорядкованих командуванню з’єднаннях та частинах заходів, пов’язаних з навчанням та дотриманням статутних вимог до умов проходженням служби.

Хочу підкреслити, що головний старшина має знати потреби військовослужбовців і своєчасно доповідати про них командувачу ВМС і головному старшині Збройних Сил України та подавати пропозиції щодо їхнього задоволення.

З цією метою найближчим часом я планую здійснити робочу поїздку по всіх гарнізонах Військово-Морських Сил і детально ознайомитися з умовами проживання, харчування та іншими особливостями проходження служби.

— Ваш робочий кабінет знаходиться у штабі ВМС ЗС України, де проходять службу багато офіцерів високого рангу. Ви відчуваєте їхнє розуміння роботи головного старшини?

— Я завжди з повагою ставився до професійно підготовлених офіцерів з високими життєвими і моральними принципами. Протягом служби на кораблі я бачив, що на офіцерів покладено доволі велику відповідальність за людей, за техніку, і тому повністю підтримую намагання керівництва Збройних Сил зробити старшин і сержантів першими помічниками командирів. І це можливо зробити, особливо за підтримки самих офіцерів.

Я думаю, що це повністю розуміють всі офіцери, і вони першими мають бути зацікавлені у підвищенні ролі старшин у військових колективах.

З тими командирами та начальниками, з якими я активно контактую протягом перших двох місяців служби на новій посаді, я досяг повного порозуміння. До того ж, з деякими офіцерами штабу ми познайомилися під час служби на кораблі.

— А наскільки повага до старшин з боку підлеглих залежить від самих молодших командирів?

— Враховуючи власний досвід корабельної служби, скажу, що матроси поважають професійно підготовлених, принципових і серйозних старшин.

Якщо корабельний старшина впевнено знає ввірене завідування, не заплющує очі на проблеми у відносинах матросів і готовий прийти на допомогу слабкішому моряку в моральному чи професійному плані, такого точно поважатимуть в екіпажі. Крім того, старшинський авторитет залежить від вміння підставити своє плече молодому офіцеру на етапі його становлення як командира.
— Нещодавно Ви побували у закордонному відрядженні в США. Якою була мета цієї поїздки?

— Дійсно, я був у складі української військової делегації, яка відвідала Центр підготовки обслуги авіації морського базування (м. Пенсакола, штат Флорида). Нас ознайомили із системою навчання військовослужбовців контрактної служби з числа молодого поповнення. В американців багато чого можна перейняти і поступово втілювати в нашу систему підготовки молодших спеціалістів. Мені подобаються їхні гнучкі підходи до розробки програм навчання.

Зокрема, після затвердження програми підготовки молодих військовослужбовців вона може доповнюватися новими елементами для найбільш успішного навчання спеціалістів молодшої ланки, а також інструкторів. Додам, що кожен інструктор має право змінювати програмну документацію під свій особистий стиль виховання.

Після завершення навчального процесу або перепідготовки всі військовослужбовці призначаються на посади за спеціальностями з обов’язковим терміном перебування на посадах не менше чотирьох років, а далі відбувається ротація кадрів.

Фізична підготовка є одним з головних аспектів військової служби. Крім програмних підходів, американці займаються також індивідуально, адже рівень фізичної підготовленості тестується кожного місяця. Мушу сказати, приміщення для цих занять оснащені сучасним спортивним інвентарем, а вільний і робочий час мають чітке розмежування.

— Скажіть, які Ваші найближчі плани в роботі?

— Я повинен якомога швидше познайомитися зі старшинами бригад, полків, батальйонів і кораблів всіх гарнізонів, для того щоб спільними зусиллями продовжувати роботу щодо зміцнення лідерської ролі старшин у військових колективах. Також за підтримки командування ВМС планую налагодити ефективну роботу Ради старшин ВМС ЗС України. На мою думку, цей орган може і повинен активізувати роботу рад старшин на місцях для того, щоб вона не була формальною, а також буде допомагати старшинам військових частин вирішувати нагальні проблеми.

— Як поставилися рідні до призначення Вас на посаду головного старшини ВМС?

— Мені в житті пощастило, адже моя дружина Оксана завжди мене підтримувала, незважаючи на всі труднощі професії військового. Батько супутниці мого життя також був військовим і свого часу проходив службу в далекому гарнізоні на Новій Землі. У нашій родині панує атмосфера взаємоповаги. Ми добре знаємо, що таке винаймати житло, але сподіваємось, що це — тимчасові проблеми. Моя улюблена донька Анастасія пишається, що її батько військовий, хоча декого це дивує. Наша родина — мій надійний тил.
— Дякую Вам за відверту розмову і бажаю успіхів на новому місці служби.

За матеріалами  fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info