Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 12.03.2012 14:57
Жіноче обличчя флотського вишу

Міжнародне жіноче свято — добра нагода завітати до Академії ВМС імені П.С. Нахімова та ближче познайомити читачів “Флоту України” з чарівними жінками, що служать у цьому навчальному закладі.

Заступник начальника Академії ВМС імені П.С. Нахімова з виховної роботи — начальник відділу з виховної роботи капітан 1 рангу Олександр Бобришев, розповідаючи про підлеглий військовий колектив, зазначив, що жінки проходять службу на посадах офіцерів, мічманів і військовослужбовців контрактної служби, а з цього року вперше за всі роки існування військово-морського коледжу старшинського складу до нього вступила жінка-військовослужбовець.

Більшість жінок академії, так само, як і чоловіки, заступають на добове чергування та виконують усі інші обов’язки, передбачені штатним розписом.

На жаль, запросити на розмову весь жіночий колектив академії, з огляду на його чисельність, не вдалося, але з трьома його представницями ми змогли зустрітися та дізнатися про їхнє життя та особливості служби. Серед них — начальник інформаційно-аналітичної групи Академії ВМС імені П.С. Нахімова молодший лейтенант Тетяна Козирева, начальник навчального кабінету кафедри управління повсякденної діяльності військ (сил) Академії ВМС імені П.С. Нахімова старший мічман Наталія Красота та курсантка 1-го курсу ВМК старшинського складу матрос служби за контрактом Катерина Пишна.

Зараз Тетяна Козирева носить звання молодшого офіцера, але за її плечима — чималий шлях служби у Збройних Силах від її першого військового звання — мічман контрактної служби. Це звання вона отримала, потрапивши до служби зв’язку управління тилу ВМС ЗС України техніком відділення.

Далі на шляху її кар’єрного зростання була служба в запасному командному пункті ВМС ЗС України начальником зміни каналоутворюючих систем вузла зв’язку, де вона працювала в самому його серці — лінійній апаратній залі.

— Після служби на ЗКП мене вже нічого не могло зламати, я обіймала в штабі тилу флоту посаду чергової зі зв’язку, мала підлеглих. Служба на ЗКП дуже припала до душі. На той час я вже добре розуміла, що таке робота на вузлі зв’язку, відповідно, освоїтися було легко. У колективі завжди були порядок і поважне ставлення одне до одного, що мені, як жінці, було дуже приємно. Багато в чому я пов’язую це з тим, що в нашому колективі багато жінок, які дуже благотворно впливали на поведінку чоловіків, — запевняє молодший лейтенант Тетяна Козирева.

Потім з’явилася можливість кар’єрного зростання. У 2010-му мені запропонували офіцерську посаду — начальника інформаційно-аналітичної групи, яку я зараз і обіймаю.

Далі Тетяну відрядили на курси підвищення кваліфікації до Миколаєва. Закінчила вона їх із відзнакою за спеціальністю “Обробка інформації оборонного планування”.

Влітку минулого року їй присвоїли звання молодший лейтенант. У цих погонах вона продовжує свою службу та як цілеспрямований офіцер намагається рухатися далі кар’єрними сходинками.

— Мій дідусь пройшов Велику Вітчизняну війну, був льотчиком, але я навіть не могла припустити, що буду служити в армії. Після школи я вступила до Харківського авіаційного інституту, який закінчила за фахом “Інженер-електромеханік”, — продовжує Тетяна. — У нашому житті багато несподіванок та непередбачуваних ситуацій, але своїм шляхом я задоволена.

На відміну від Тетяни Козиревої старший мічман Наталія Красота народилася в сім’ї військових у Владивостоці, де й закінчила школу і музичне училище, та теж навіть гадки не мала, що життєвий шлях приведе її до Збройних Сил України. У двадцять років вона разом з батьками переїхала до Києва та через деякий час після невдалих спроб влаштуватися за фахом вирішила спробувати себе на службі в армії. У 1993 році Наталія потрапила до Головного управління кадрів Міністерства оборони України, де займалася відновленням документації на посаді спеціаліста.

Вона дуже зраділа, коли дізналася, що для подальшого проходження служби її направляють до Криму, у Севастопольський військово-морський ін¬ститут. Після переведення до Севастополя Наталія отримала зва¬ння мічман і стала служити на складі озброєння СВМІ імені П.С. Нахімова, обіймаючи посаду начальника сховища.

— З часом склад розформували, а мене у 2005 році перевели на кафедру управління повсякденної діяльності військ (сил) Академії ВМС імені П. С. Нахімова, де я служу до сьогодні, про що жодної хвилини не шкодую, — розповідає Наталія Красота. — Уся справа в тім, що мені дуже подобається колектив. У нас дивовижний колектив, усі відносини близькі — буквально до сімейних, все будується на взаємоповазі та довірі. У нас є офіцери, які пройшли службу на кораблях.

Вони прекрасно розуміють, що таке специфічний колектив на тому ж кораблі, де залежність одного члена екіпажу від іншого важко переоцінити. Ці знання позитивно позначаються на особистих якостях наших чоловіків, за що ми їм дуже вдячні. Я бажаю, щоб у кожному колективі були такі відносини. Хочу висловити чоловікам від жіночого колективу академії величезну вдячність за повагу, деяку поблажливість до нас, адже нам приємно відчувати себе жінками.

А ось Катерина Пишна приїхала з міста Саки, що в Криму, де її після школи та п’ятирічного строку роботи на “цивільних хлібах” призвано до Сакської морської авіаційної бригади на посаду механіка радіомаркерного пункту. Однак у минулому році, щоб просуватися далі по службі, вона прийняла рішення вступати до коледжу на спеціальність “Радіотехнічне забезпечення”.
— Навчатися мені сподобалось. Я навіть наперед вирішила не зупинятися на досягнутому та готуватися до вступу в академію, щоб продовжити своє військове навчання та стати офіцером ВМС. Я вважаю, що жінки в армії служити можуть та навіть повинні. Своїм прикладом я хочу це довести, — каже Катерина Пишна.

За матеріалами fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info