Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 21.02.2012 11:54
Мис Фіолент

Мис Фіолент - це незаймана природа, найчистіше повітря, прозора вода яшмові пляжу, тиша і спокій, квітучий мигдаль і нові враження. Скелястий берег є нагромадження сірих каменів чергуються з невеликими гальковими пляжами. Протягом більше 6 кілометрів уздовж берега моря височіють загострені скелі химерної форми, миси, що нагадують при деякому уяві сфінксів, левів, фантастичні чудовиська. Висота берега - десь від 50 до 200 метрів.

Біле піщане дно з розкиданими по ньому підводними каменями, покритими морськими водоростями, дивовижна різнобарвна галька, радує око на пляжах у районі Фіолента і Георгіївського монастиря.

Фіолент - дивовижний, чарівний край, що вражає кожного, хто приїжджає сюди, один з неповторних куточків Криму. Мис Фіолент розташований в 15 кілометрах від центру Севастополя у бік Ялти і в 10 км на північний захід від Балаклави , на Гераклейському півострові Криму, між Георгіївським монастирем , балкою Діани і мисом Лермонтова. Дикий, невинно чистий скелястий берег мису Фіолент простягнувся на кілька кілометрів від Севастополя до Балаклави.

Найбільш стародавня назва мису (варіант топоніма) - Партеніум (дівочий, невинний), пов'язано з давньогрецьким міфом про Іфігенію, яка нібито була жрицею в храмі, що знаходився на цьому місці. Деякі вчені тлумачить топонім як викривлене Філенко-Бурун, що в перекладі з турецького - означає "Тигровий мис".

Це пов'язано з тим, що на обриві мису є чергуються смуги жовтуватого вапняку і трахіта темного, що нагадують забарвленням тигрову шкуру. Прихильники теорії хазарського (угорська мова є прямий нащадок хозарського) походження назви вважають, що назва мису походить від угорського слова "феленге" (високий). Сучасні дослідники запропонували ще 2 варіанти тлумачення назви мис Фіолент: "божий" і "смугастий" - те й інше спирається на грецьку мову. Назва Фіолент (Фелент, Феолент) вперше з'являється на російських картах в 1807 р. До цього він називався мисом св. Григорія, на ім'я кілька розташованого на схід від найстарішого в Криму Георгіївського монастиря.

На території Георгіївського монастиря , на скелястих обривах в районі мису Фіолент, в колишніх Митрополичих садах ростуть рідкісні рослини - дикі і висаджені ченцями. Тут велика кількість фісташки туполистої - дуже давнє реліктове рослина. Дерево дуже життєздатною: чудово переносить і посуху, і спеку, і морози, відмінно розвинена коренева система перешкоджає ерозії грунту. Зустрічається в цих місцях і рідкісний кримський дикоросами - ялівець. Він не вибагливий до грунту і відмінний довгожитель.

У Криму є декілька дерев ялівцю колючого, яким майже по тисячі років. На території монастиря ростуть чагарниковий жасмин і скельний дуб, зустрічаються кизил звичайний і інжир, лікувальні властивості якого відомі з давніх часів. На прилеглих до крутих приморським берегів пологих місцях в районі мису Фіолент до цих пір збереглися крихітні ділянки ковила волосиста, що колись вкривала ковилово-типчакові кримські степи.

Пам'ятник природи (1969). Розташований на крайньому заході узбережжя, де смуга його значно звужується і на півдні Гераклейського півострова обривається в море. Суворі, дикі, майже стометрової висоти скелі нагромаджуються тут над морем. У берегових урочищах утворилися численні ніші, кам'яні хаоси, мініатюрні острівці, арки. Особливо вражає гостроверхий скеля самого мису Фіолент і величезний грот Діани. Красу неживої природи доповнюють зарості ялівцю, держідерева, ломоноса, плюща ...

Унікальність природного комплексу "Мис Фіолент" очевидна. Особливий мікроклімат Фіолента, цілющі властивості гірського і морського повітря створюють найсприятливіші умови для відпочинку та оздоровлення дорослих, молоді та дітей.

Самое унікальне місце Фіолента - Георгіївський монастир . Раніше підстави обителі тут було язичницьке капище. Тутешня бухта згадується навіть в деяких грецьких міфах та легендах. У минулому столітті кожен мандрівник, що відвідував Крим, вважав своїм обов'язком відвідати святу обитель - Георгіївський монастир, заснований ще в 891 році. Тут бували Пушкін і Айвазовський, Олександр I і Микола II, князь Голіцин і багато інших.

Старовинний діючий монастир розташований на самому краю обриву. Тут мешкає декілька ченців, які відновлюють келії і служби Георгіївського монастиря, ведеться підготовка до великого храмового будівництва зруйнованої святині. У 90-ті роки ХХ століття почалося відродження Георгіївського монастиря на Фіоленті.

Тут знаходиться древній і овіяний легендами печерний храм св. Георгія. У невеликому печерному храмі св. Георгія Побідоносця в п'ятницю, суботу та неділю відкривається доступ мирян до монастиря, і всі бажаючі можуть бути присутні на богослужінні. У 1991 р. зусиллями Церкви і Чорноморського флоту, на скелі Святого Явлення був поставлений новий семиметровий хрест, вагою в 1400 кг. Оздоровлюючий 800-ступінчастий спуск до чистої води яшмові пляжу з давньої монастирської сходах, легенди і перекази цього краю зроблять унікальним і неповторним ваш відпочинок на мисі Фіолент.

За матеріалами  www.restcrimea.com

 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info