Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 21.02.2012 11:40
Палітра душі худижнока

В Севастопольському художньому музеї ім. М. Крошицького пройшла ювілейна виставка балаклавської художниці Тетяни Міхно. До експозиції під назвою «Палітра душі» увійшли її кращі роботи останніх років. Чільне місце у творчості майстрині належить кримському пейзажу. Чимало робіт присвячено її рідній Балаклаві.

Вона народилася у 1952 році у містечку Олевськ, що на Житомирщині. З дитинства захоплювалася музикою, співом, малювала. Коли настав час визначатися з професією, любов до малювання переважила решту захоплень і Тетяна відбула до Одеси навчатися в художньому училищі імені М. Грекова. Після його закінчення працювала художником у рідному Олевську.

Відпочиваючи якось у Криму, вона так захопилася його пейзажами, що вирішила неодмінно перебратися з Полісся до цього мальовничого краю. Особливо її вабила Балаклава.

У 1992 році Тетяна Міхно таки переїздить до цього стародавнього містечка, а вже у 1994-му — відбулася її перша кримська виставка робіт. За двадцять років майстриня не лише вжилася у місто, а й стала його надбанням. Ніхто з сучасних художників не прославляв Балаклаву на полотні так щедро й з такою любов’ю, як ця тендітна поліська майстриня.

Її творчістю захоплені не лише кримчани, художниця постійно бере участь у всеукраїнських та міжнародних виставках:
2006-2008 рр. — «Живописна Україна», Одеса, Тернопіль, Дніпропетровськ;

2007-2011 рр. — міжнародні пленери «Моє рідне Полісся»;

2009 р. — різдвяна виставка Національної спілки художників України, Київ;

2009-2010 рр. — I та II міжнародні пленери художників «Лучезарная Балаклава», Москва, Гомель, Вітебськ, Київ, Севастополь;
2011 р. — Всеукраїнська виставка до дня народження Л. Українки, Луцьк;
2011 р. — «Щедрість рідної землі», Кмитів, Житомирська обл.

У день ювілею Тетяни Міхно виставкова зала Севастопольського художнього музею імені М. Крошицького була переповнена друзями та прихильниками її таланту. Безліч теплих щирих слів на її адресу висловили колеги, друзі, працівники музею, представники Балаклавської райдержадміністрації.

Думку про знану ювілярку я дізнавалася у художника, скульптора, викладача Севастопольської філії Львівської академії мистецтв Ярослава Миськіва:

— Як оцінюєте творчість «колеги по пензлю»?

— Я вже 12 років знайомий з творчістю Тетяни Михайлівни. З кожним роком вона помітно професійно зростає. Дуже цікава людина, гарний організатор. Заснована нею спілка «Мистецький шлях» об’єднала творчу інтелігенцію всього Криму. Пані Тетяна — надзвичайно гостинна й має досить широке коло друзів.

Коли до мене приїздять художники зі Львівської академії мистецтв, то одразу просять організувати з нею зустріч, із захопленням відгукуються про її щиру вдачу й довго згадують смачні українські страви, якими вона їх частує.

Тепло і щиро висловилася про Тетяну Міхно та її творчий доробок київська гостя, мистецтвознавець Олександра Шпетна:

— Доля художника, зазвичай, визначена небом. Той Божий дар, що дозволяє митцю бачити світ більш тонким, розмаїтим, прекраснішим, ніж він уявляється пересічній людині, спонукає його до творчості.

Доброзичливість та відкритість цієї майстрині легко й природно знаходять своє продовження в ніжному колориті пейзажів її улюбленої Балаклави, в пронизаних сонцем яскравих натюрмортах. Індивідуальному стилю Тетяни Міхно властива імпресіоністська манера живопису та бездоганна майстерність композиції.

Світлі тони картин, динамічний рельєфний мазок пленерного живопису тонко поєднуються в роботах автора з тихою споглядальністю, властивою зрілій особистості.

Її роботи бувають написані на одному подиху, проте в них відсутня як поверхова етюдна невибагливість, так і непродумана перевантаженість деталями.

Щедрість душі та відданість професії вселяють надію, що творчий шлях майстрині буде довгим і плідним.
Керівництво Балаклавської райдержадміністрації також привітало художницю з ювілеєм та нагородило її Почесним знаком «За заслуги перед Балаклавою».

Лідія СТЕПКО
м. Севастополь

За матеріалами  svitlytsia.crimea.ua

 


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info