Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 17.02.2012 15:11
Їх знають у кожній військовій частині

Відправляючи своїх синів на військову службу, кожна мати, мабуть, хвилюється, не спить ночами. Це й не дивно, адже суспільство й зараз не покидають чутки про “дідівщину” та інші армійські негаразди. Так, поодинокі випадки нестатутних взаємовідносин мають місце, але більшість з чуток залишаються лише чутками. Про справжній стан справ взаємовідносин добре відомо Севастопольському комітету солдатських матерів, який уже більше п’яти років очолює Надія Савицька.

Caма ж громадська організація розпочала свою діяльність ще в 1990 році, до комітету може звернутися будь-яка жінка, там її підтримують та зрозуміють.

— Головним чином ми займаємося питаннями морально-психологічного стану матросів та солдатів як строкової, так і контрактної служби, — каже Надія Савицька. — Слідкуємо за якістю харчування та речового забезпечення у військових частинах. У зимовий період стежимо за температурним режимом у казармених приміщеннях.

Проте головну увагу ми приділяємо саме морально-психологічному стану у військових колективах, адже проблеми з харчуванням і наявністю та якістю обмундирування залишилися в минулому, і сьогодні це не викликає занепокоєння у батьків солдатів.

За словами Надії Савицької, на превеликий жаль, поки що не можна говорити про повне викорінення нестатутних взаємовідносин у військових колективах.

Однак у порівнянні з 90-ми зараз ситуація набагато краща.
— Певний час я відслідковувала статистичні дані, і виявилося, що з 1990-го по 2004 рік, у мирний час, у війську загинуло більше ста тридцяти хлопців, які призивалися із Севастополя, але вже з 2004 року всі севастопольські юнаки повернулися з війська додому, — розповідає Надія Савицька. —

У нашій роботі зустрічаються різні ситуації. Не завжди буває правий солдат чи матрос, а іноді й командування частин дійсно не має змоги попередити правопорушення. Ми завжди намагаємося знайти винуватих. І коли заявляють, що ми у першу чергу повинні стояти на захисті прав молоді, то це не зовсім так. Зловмисників прикривати й вигороджувати ми не будемо. Винуватий, не важливо, хто це, має нести покарання.

В основному комітет працює з матерями солдатів, іноді приходять матері призовників, а іноді жінки, чиї діти давно повернулися з армії, але вони небайдужі і хочуть допомогти іншим. Ініціативна група комітету — це близько 12 найактивніших членів, які в будь-яку хвилину можуть виїхати до частини чи відвідати корабель.

Усього ж організація налічує більше 200 членів, адже кожна мати військовослужбовця-строковика автоматично входить до комітету. Крім солдатських матерів, активну участь у роботі беруть сестри, дружини солдатів, а ще люди, які прагнуть зробити добру справу для тих, хто служить в армії.

— Напередодні присяги ми завжди зустрічаємося з молодими військовослужбовцями та з їхніми батьками, — продовжує Надія Савицька. —

На цих зустрічах ми роздаємо наші контактні телефонні номери та просимо звертатися за перших ознак конфлікту чи проблеми. Ми реагуємо на кожен дзвінок або смс-повідомлення, одразу звертаємося до командування частини, намагаємося вирішувати проблему ще на початковому етапі, і це часто допомагає уникнути критичної ситуації. Звичайно, бувають випадки, коли проблема надумана, адже багато матерів звикли до думки, що в армії погано ставляться до рядових, що там жахливі умови.

Природно, що такі люди весь час чекають негативу, тут ми проводимо бесіду, під час якої розвіюємо всі хвилювання.
Окрім цього, члени Комітету солдатських матерів є бажаними гостями в частинах та на кораблях під час різноманітних свят. Наприклад, коли проводяться творчі конкурси серед військовослужбовців, вони ніколи не приходять з порожніми руками, готують для матросів всілякі подарунки.

Надія Юріївна також є директором туристичної фірми “Планета Літо”. З огляду на це вже традиційними стали започатковані нею щорічні акції для новобранців, коли професійний гід знайомить юнаків із Севастополем, до того ж абсолютно безкоштовно.

Приємно відзначити й той факт, що Севастопольський комітет солдатських матерів дійсно знають у кожній частині, його члени знаходять підтримку і серед командування частин, і командування ВМС ЗС України, і навіть у Міністерстві оборони України.

На дошках інформування можна знайти телефонні номери Надії Савицької: 0692-53-77-02, 050-696-88-44, 098-42-44-885, або ж електронну адресу: mama_coldata@ukr.net .

За  матеріалами  fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info