Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 16.02.2012 12:39
Старшинами не народжуються - ними стають у ...виші

Минулий 2011 рік у Збройних Силах України, визначений за рішенням начальника Генерального штабу — головнокомандувача Збройних Сил України, окрім року технічної готовності Збройних Сил України і роком сержанта, на флоті пройшов з посиленою увагою до розвитку старшинської служби. Військово-морським коледжем старшинського складу як профілюючим закладом з виховання флотських старшин зроблено багато чого в цьому напрямку.

Про те, яким був 2011 рік для єдиного в Україні військово-морського коледжу, журналісту “Флоту України” розповів заступник начальника військово-морського коледжу старшинського складу з виховної роботи капітан 2 рангу Вадим Гончаренко.

— Вадиме Олександровичу, в ювілейний для українського війська рік що Вам найбільше згадується, якщо говорити про становлення та розвиток коледжу? Які проблеми чи гострі питання стоять на порядку денному?

— Минулого навчального року ми підготували для флоту 11 старшин, які закінчили три курси коледжу за програмою освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст та отримали звання старшина 2-ї статті. Випускники опанували обов’язки своєї посади, а всі відгуки, що до нас надійшли, є виключно позитивними. За ними всі випускники відповідають займаній посаді, що не може не радувати.

У новому навчальному році підсумки підбивати ще зарано, але можна сказати, що завдяки суттєвій інформаційно-пропагандистській роботі в Севастополі, роботі з допризовною та призовною молоддю у військкоматах і за місцями проживання, роботі у військових частинах ми змогли набрати майбутніх курсантів до вступу в коледж на конкурсній основі, у порівнянні з недоборами останніх років. Завдяки державній підтримці та нашим зусиллям на 50 місць було подано 87 заяв.

Якщо говорити детальніше про вступ, то обов’язково слід додати, що в 2011 році комплектування коледжу проводилося за змішаною системою набору слухачів. На навчання до нас намагалися потрапити як після середньої школи, так і після строкової служби, а також після військової служби за контрактом з різним терміном вислуги років у Збройних Силах.

Вступні іспити складали військовослужбовці строкової та служби за контрактом. Від школярів за існуючою системою вступу до навчальних закладів вимагалися загальнодержавні сертифікати незалежного тестування. Суттєвої різниці в навчальній підготовці між тими, хто вступав після школи, та тими, хто прослужив певний час, я не помітив. Навіть у декількох випадках військовослужбовці, на відміну від школярів, показали кра¬щі результати за навчальними дисциплінами, а за результатами фізичної підготовки, як правило, випереджали школярів.

Вступні іспити складалися з української мови та фізики або з математики, на вибір. За 11 років існування ВМК вперше до коледжу вступила жінка-військовослужбовець — старший матрос контрактної служби Катерина Пишна.
Приємно відмітити, що на сьогодні вже виявилися кращі.

Вони намагаються освоювати програму та отримати більш глибокі знання. Серед них багато військовослужбовців служби за контрактом, та ж Катерина Пишна має високий рівень знань із загальних дисциплін, вищої математики, фізики та іноземної мови. З нещодавніх школярів кращим виказав себе Руслан Романенко, зі строкової служби — Всеволод Бугрінов.

Я не випадково перерахував деяких наших кращих вихованців та їхні досягнення. Ми приділяємо увагу кожному з них, щоб краще уявляти, що ми маємо покращити, що змінити в навчальному процесі, щоб отримувати якомога кращі результати нашої роботи.


Згідно з програмою міжнародного співробітництва України та її Збройних Сил нас відвідали головні сержанти Об’єднаного командування НАТО в Україні. Разом з головними сержантами був представник офісу НАТО в Україні полковник Даріус Адомайтіс. Серед усіх коледжів, які вони відвідали в Збройних Силах, наш коледж був останнім. На конференції з нагоди їхнього візиту, що пройшла в Академії ВМС імені П.С. Нахімова, полковник Даріус Адомайтіс зазначив, що за багатьма показниками ми випереджаємо інші вищі військові навчальні заклади такого рівня в Україні.

Зараз нами вирішується питання щодо розміщення на базі коледжу представника одного з головних сержантів країн — членів НАТО для проведення моніторингу, участі та надання допомоги в навчально-виховному процесі сержантському та старшинському складу нашого коледжу. Свої попередні пропозиції ми надали виходячи з того, що будь-який досвід — завжди корисний. Ще Тарас Григорович Шевченко сказав: “Чужому навчайся та свого не цурайся”.

Окремим досягненням останніх двох років є те, що у вересні минулого року ми вже вдруге набрали військовослужбовців військової служби за контрактом на курси підвищення кваліфікації сержантського та старшинського складу з терміном навчання шість місяців. Цього разу набір склав 24 особи.

На початку, якщо пригадати, створення цих курсів було новим для нас, і як піде справа, ніхто не знав. За вимогами Міністерства освіти підвищити кваліфікацію на цих курсах можуть тільки ті, у кого вже є вища освіта. Це вимагає зовсім іншого підходу до системи навчання.

Одна справа — здійснювати навчально-виховний процес з курсантом 17 — 20 років, та зовсім інша — з людиною, що вже сформована як військовослужбовець, як особистість та громадянин, якій вже 30 — 35 років.

До неї потрібно застосовувати інші форми і методи виховного впливу. Напевно, були якісь недоліки, можливо, в якійсь мірі, суто психологічно, ми були до цього не готові, але ми намагаємося якомога швидше налагодити свою роботу та досягти кращих результатів. З’явились і додаткові труднощі: збільшилась кількість жінок, що проходять у нас навчання, а це вимагає від нас зусиль з покращання побутових умов і таке інше. Та ми не опускаємо рук і налаштовані тільки на позитивний результат.

Актуальним питанням сьогодення для нас є впровадження в нашу роботу наукових підходів. Згідно з вимогами чинного законодавства і відповідно до наказів Міністерства освіти і науки та Міністерства оборони України в коледжі, як вищому навчальному закладі 1-го ступеня акредитації, не передбачається займатися науковою діяльністю. Однак у нас є прецедент: у вересні минулого року курсант 1-го курсу їздив на міжвузівську конференцію, що проходила у Феодосії, та виступав там з доповіддю, яка була схвалена й високо оцінена колегією конференції.

У подальшому в нас є бажання залучати курсантів не тільки до разової наукової роботи, а навіть у військове наукове товариство курсантів, до міжвузівських зв’язків. Напрацювань у нас в цьому напрямку ще небагато, звісно, є над чим працювати.

Ось, наприклад, у цьому році ми плануємо випустити навчально-методичні посібники для вищих військових навчальних закладів 1-го рівня акредитації, у першу чергу для нашого військово-морського коледжу, а якщо вони будуть схвалені Міністерством освіти і науки та отримають рецензію і рекомендації, то й для інших вузів. На сьогодні до Міністерства освіти і науки ми подали чотири навчальні та два методичні посібники.

Нами постійно ведеться робота щодо вдосконалення системи індивідуально-виховної роботи із залученням педагогічного складу. Стало доброю практикою, коли кожен викладач проводить заняття не тільки в обсязі начального плану, але й з включенням суспільно-політичного та правового інформування курсантів, доводить їм останні події у світі. Це попри те, що за прийнятою у військових вузах методикою викладання перші п’ять хвилин лекцій проводиться оглядовий аналіз подій у світі та державі.

Треба віддати належне й батькам. Першого вересня відбулися загальні збори батьків, під час яких вони створили батьківську раду та затвердили “Положення про батьківську раду”. Головою батьківської ради став Олександр Новомлинець, який також входить до складу педагогічної ради коледжу. Батьківська рада бере активну участь у навчально-виховному процесі та організації культурно-виховного процесу, дозвілля загалом. Дякую їм за співпрацю.
— Чи отримуєте ви шефську допомогу?

— Звичайно, у нас зав’язалися дружні шефські стосунки з Кремінцем і декількома іншими містами. За рахунок покращання побутових умов і технічного забезпечення ми, у свою чергу, намагаємося проводити військово-патріотичне виховання молоді підшефних міст. Сподіваюсь на не менш продуктивну працю, ніж в останні роки.
— Яка робота проводиться сьогодні та які у вас плани на майбутнє?

— В наших подальших планах — багато роботи з вдосконалення навчально-лабораторної бази, покращання побутових умов, вирішення навчально-виховного процесу. Нами опробовуються новітні технології, тренінги з формування відповідних навичок, знань та вмінь курсантів.

На це звертають увагу й іноземні представники, що до нас приїжджають. Ми усвідомлюємо та втілюємо в життя твердження, що сержант, старшина, молодший командир не тільки мають бути формальними лідерами, а й неформальними, не тільки командувати, але й, тут важливо помітити різницю, керувати підлеглим особовим складом. У нас уже є певний досвід з цих методик, й у відповідності з ним вдосконалюються робочі програми, програми навчальних дисциплін, проводяться тренінги, спрямовані на покращання комунікативних здібностей курсантів, та інші заходи виховання.
— Дякую за бесіду.

За матеріалами fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info