Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 14.02.2012 12:30
Випоробування торпедни апаратом

На базі навчально-тренувального комплексу кафедри живучості корабля, водолазних і суднопідйомних робіт Академії ВМС імені П.С. Нахімова особовий склад підводного човна “Запоріжжя” відпрацював програму легководолазної підготовки.

Слід зазначити, що всі члени екіпажу зобов’язані пройти місячний курс легководолазної підготовки для того, щоб за необхідності покинути аварійний підводний човен у підводному положенні самостійно або за допомогою сил і засобів пошуково-рятувальної служби. Підводники щорічно повинні складати іспит з водолазної справи для отримання кваліфікації або її підтвердження.

Цей іспит є невід’ємною частиною допуску виходу підводників у море.
Сьогодні кафедра забезпечена всім необхідним для якісної підготовки водолазних фахівців національного військового флоту. Головна тренувальна база кафедри — відмінний навчально-тренувальний комплекс з тренажерами, які дозволяють імітувати ті позаштатні ситуації, що можуть траплятися на кораблі, тобто реальне надходження води до відсіків, реальне виникнення пожежі і т. ін. Також відпрацьовуються елементи робіт щодо латання пробоїн, й зварювальні роботи під водою.

У свою чергу, навчально-тренувальний комплекс складається з тренажерів, що безпосередньо стосуються водолазних робіт (закритий басейн), із комплексу з боротьби з надходження забортної води до корабельних (човнових) відсіків, із тренажера для залишення особовим складом підводного човна, із тренажера для боротьби з пожежами, із декомпресійної камери. Є також клас для навчання теорії корабля.

За словами викладача кафедри живучості корабля, водолазних і суднопідйомних робіт Академії ВМС імені П.С. Нахімова водолазного спеціаліста капітана 3 рангу Віталія Гайдея, протягом навчання фахівцями кафедри прочитано підводникам весь курс лекцій за всіма дисциплінами легководолазної справи. У ході навчання “запоріжці” вивчили рятувальне спорядження, способи спливання з аварійного підводного човна та інше. На практичних заняттях моряки закріпили теоретичний матеріал та здобули потрібний досвід.

— Перед практичними заняттями під керівництвом викладачів і лаборантів комплексу екіпаж проводить робочу перевірку дихальних апаратів ІЗП-60, ІДА-59, — зазначив капітан 3 рангу Віталій Гайдей. — Потім у ході відпрацювання поставлених завдань особовий склад навчився рухатися під водою, спілкуватися за допомогою умовних сигналів по сигнальному кільцю, виходити через рубочний люк, а також через торпедний апарат двома способами: вільним спливанням та по буйрепу. Також проведено заняття з водолазної медицини.

Командир гідроакустичної команди радіотехнічної бойової частини підводного човна “Запоріжжя” лейтенант Володимир Ведула вважає, що даний курс легководолазної підготовки є вкрай необхідним в контексті загальновійськової підготовки моряків-підводників.

— Звичайно, не хотілося б, аби виникали непередбачувані ситуації, за яких потрібно було б застосовувати здобуті знання, — відмітив лейтенант Володимир Ведула. — Важливим же у навчальному процесі з легководолазної підготовки був також психологічний момент. Безумовно, все це сприятиме підвищенню професійної майстерності екіпажу та набуттю ним практичного досвіду роботи як на поверхні, так і під водою.

Як додав старший викладач кафедри живучості корабля, водолазних і суднопідйомних робіт Академії ВМС імені П.С. Нахімова Володимир Гайдей, екіпаж підводного човна “Запоріжжя” виконав усі завдання легководолазної підготовки в повному обсязі та розуміє всю повноту відповідальності, яка може лягти на особовий склад під час майбутніх ходових випробувань. Це також стосується й відшліфовування військовослужбовцями морально-вольових якостей.

За матеріалами fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info