Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 09.02.2012 15:25
Коли теорія підкріплюється практикою

Як відомо, в Академії Військово-Морських Сил імені П.С. Нахімова навчаються не лише майбутні офіцери, у флотському виші вже не один рік готують фахівців для цивільного флоту. Традиційно після шести місяців навчання першокурсники проходять двомісячну практику безпосередньо на суднах. Не став виключенням із правила і цей рік. Під керівництвом досвідчених викладачів студенти детально ознайомилися з обраною професією.

— Ця практика є першою в навчальному процесі, і вона носить ознайомчий характер, — каже заступник декана факультету судноводіння та енергетики суден Академії ВМС імені П.С. Нахімова з морської практики капітан 2 рангу запасу Леонід Шпилько. — У цьому стажуванні взяли участь шістдесят студентів першого курсу, і воно є тим мінімумом, який необхідний для отримання першого робочого диплома — сертифіката матроса.

Студенти освоювали свою спеціальність не лише на навчальних катерах академії — “Смілі” та “Новій Каховці”, а й на кораблях дивізіону допоміжних суден ВМС ЗС України та кораблях групи суден забезпечення
91-го судноремонтного заводу ЧФ РФ.

— Планувалося, що студенти також будуть проходити практику й на суднах Севастопольського морського торгового порту, але керівництво порту запросило оплату, що для деканату було неприйнятним, — продовжує Леонід Шпилько. — Разом з тим німецька компанія надала змогу студентам не тільки практикуватись на своїх кораблях, вона ще й виплачувала їм заробітну плату в розмірі близько 450 доларів.

Взагалі-то така практика не потребує виходу в море чи несення вахтової служби, адже вона — ознайомча, проте кращі студенти все ж таки відпрацювали її та додали до скриньки своїх знань безцінний досвід.

Усі студенти вивчали загальну будову корабля, суднові правила та заходи безпеки: мотористи побачили, як працюють енергетичні установки, системи та механізми; судноводії, які побували в морі, ознайомилися з організацією та несенням вахтової служби, виконували обов’язки рульового та керували кораблем. Під час практики всі залучалися до проведення суднових робіт під керівництвом як викладачів, так і членів екіпажу.

Варто додати, що до практики не допускаються студенти, які мають більше трьох академічних заборгованостей, але таких не було. Після її завершення майбутні фахівці склали заліки та написали звіти. За словами Леоніда Шпилька, залік склали всі. Всього ж за весь період навчання судноводіям потрібно набрати дванадцять місяців практики, а мотористам — шість місяців.

Що ж, ці студенти отримали перший в їхньому житті морський досвід. Проте у майбутньому на них чекають нові випробування, походи, стажування та, нарешті, корабельна служба, але перший важливий крок на шляху до цієї мети вони вже зробили.

За матеріалами fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info