Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 07.02.2012 12:23
Хейтспіч як аргумент

Однією з характерних рис севастопольських телеканалів є те, що вони систематично і вперто нам нагадують, що поряд з нами є люди, які все ще живуть в чорно-білому світі, де є купа ворогів, які обступили з усіх боків. Звичайно, це ознака демократії, але систематичність цих нагадувань свідчить про пропагандистську, а не журналістську роботу. Причому вістря цієї пропаганди спрямоване проти нашої української держави.

З тим, що вихід першого випуску програми “Пресс-среда” на Севастопольському державному телеканалі був невдалим, погодились, мабуть, вже всі, окрім, звичайно, автора. І “родові травми”, одна з яких — упередженість учасників, продовжують відбиватись на якості передачі.

Так, у четвертому випуску автор запропонував перейти до військово-політичної теми та обговорити візит ракетного крейсера “Vella Gulf” і нечисленні протести півсотні городян нашого культурного міста, які дико кричали на березі, погрожували кулачками в бік іноземців, топтали американський прапор, а інший, паперовий, спалили.

До захоплення слова для коментаря, як завжди, вже був готовий колега Руслана Єрмакова — член Спілки журналістів Росії Владімір Нєсмєянов, який дав куцу, але страшну довідку про військову міць крейсера, про наявність на ньому системи управління ракетами “Іджіс” (“Aegis”), про більше 20 “Томагавків” та залякував глядачів. До розмови підпрягся редактор газети місцевих комуністів Олексій Кузнецов: “…Які можуть бути оснащені ядерними боєголовками” та журналіст-фрілансер Іванна Швець: “…Може, вони морозива приїхали поїсти”.

Головний посил пропагандистів для севастопольців: “Від Севастополя до Москви — 1500 кілометрів. Значить, може бути завданий удар”.

Отже, у хворобливій уяві журналіста саме так виглядає сучасна війна.
На мій погляд, публічне висловлювання припущень про здатність і мету одного ракетного крейсера воювати проти Росії чи мислити категоріями “холодної війни” 50-х років минулого століття виглядає просто смішно.
Владімір Нєсмєянов продовжував: “Я хотів би, щоб вийшли тисячі людей сьогодні і сказали цьому крейсеру “Ні!”, показали йому дорогу назад, але щоб це було цивілізовано.

Потрібні цивілізовані форми протесту, які не торкалися б гідності людей, які прибули на цьому кораблі, і національної гордості.

І якщо будуть чергові переговори з газу, то треба згадати про захід американського корабля в Севастополь і нагадати про наше братське і стратегічне партнерство”.

— Захід американського крейсера в суспільстві створює напруженість, — каже Владімір Нєсмєянов.
Можливо, для 50 людей з плакатами і кулаками це і створює напруженість. Але ту спільноту не можна називати суспільством. А ту напруженість вони після протесту традиційно легко знімуть, заодно і зігріються.

То давайте знайдемо хоч кілька позицій, якими відрізняється цей російський експерт з пропозиціями “цивілізованих форм протесту” від тих дідусів і бабусь, які протестували на березі моря. Але найгірше в цій ситуації, що каша в голові експерта і його “хейтспіч” (від англійського “hate speech” — промова ненависті) з телеекрана легко перейшли в локшину на вухах вдячних глядачів.

Патологічна схильність до повідомлення неправдивої інформації, до створення фантастичних історій при достатньому рівні інтелекту називається псевдологією і пояснюється бажанням індивіда звернути на себе увагу інших за рахунок доказів власної значущості.

Візит американського корабля здійснювався відповідно до переліку заходів військового співробітництва Збройних Сил України на січень — лютий 2012 року.

Тоді навіщо державне ТБ — Севастопольська регіональна державна телерадіокомпанія — не вперше надає трибуну для псевдологів, тим більше для антидержавної пропаганди?

fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2021.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info