Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 07.02.2012 12:19
Не склав залік - геть із флоту!

Рік командира-лідера і фізичної підготовки та спорту для національних ВМС насичений багатьма заходами двостороннього співробітництва. Зокрема, українські військові моряки обмінялися досвідом щодо організації фізичної підготовки на кораблях з екіпажем ракетного крейсера ВМС США “Vella Gulf”.

Українську сторону представляли начальник фізичної підготовки та спорту управління бойової підготовки командування Військово-Морських Сил ЗС України полковник Микола Горник, викладач кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки та спорту Академії ВМС імені П.С.

Нахімова підполковник Віктор Лавренчук та начальник фізичної підготовки та спорту Центру морських операцій ВМС капітан 3 рангу Віталій Попадьїн.

— Ця зустріч є для нас цікавою, адже ми маємо змогу почерпнути щось нове для себе, провести аналіз, а також визначити плюси та мінуси американської системи фізичного виховання в порівнянні з нашою, — зазначив полковник Микола Горник.

У ході зустрічі з американськими моряками українські військові оглянули навчально-спортивну базу ракетного крейсера. До послуг особового складу корабля — сучасні силові тренажери, бігові доріжки, різноманітний спортивний інвентар тощо. Але найголовніше, як жартома говорять заокеанські гості, — у них є велике бажання займатись фізичною підготовкою та спортом.

За словами інструктора з фізичної підготовки на американському крейсері матроса Райана Кінга (на кораблі всього 5 інструкторів), військовослужбовців ВМС США фактично ніхто не примушує до фізичних занять. Кожен розуміє, наскільки фізичний розвиток є важливим. Не виконавши певної низки вправ, військовик отримує службове обмеження, або ж, іншими словами, не може обіймати вищі посади, і це є рушійним фактором фізичного розвитку.

— Бувають випадки, коли командування надає можливість на перескладання відповідних нормативів, — відмітив матрос Райан Кінг. —Це відбувається у випадку хвороби, відпустки або відрядження.

Взагалі тест на фізичну готовність або придатність члени екіпажів кораблів ВМС США проходять двічі на рік. За умови, якщо вони не складуть тести протягом трьох разів, трапляється найгірше, а саме — відрахування зі списків екіпажу корабля. Військово-морська служба в нашій країні є дуже почесною та водночас відповідальною справою, тому моряки виконують свої функціональні обов’язки без зауважень.

Також присутніх ознайомили з тестами фізичної придатності, призначеними для визначення рівня й динаміки розвитку основних фізичних якостей всіх військовослужбовців. Тест фізичної придатності включає в себе такі головні вправи, як біг на 1,5 милі, віджимання від землі лежачи, вправи для пресу та на гнучкість. Слід зазначити, що вправи з віджимання від землі та для пресу американці роблять в комплексі. Результати всіх видів перевірки заносяться в індивідуальну картку обліку, яка нарівні з іншими документами служить основою для визначення рівня загальної готовності військовослужбовця.

Як пояснив інструктор з фізичної підготовки матрос Хесус Камарена, фізична підготовка та спорт на кораблях суттєво відрізняються від тих, які освоює морська піхота ВМС США. У цьому елітному підрозділі американського флоту головний акцент робиться на військово-прикладне уміння.

Зокрема, це біг на швидкість і витривалість, стрибки в довжину, лазіння і пересування, повзання, перестрибування через перешкоди, перенесення людей і предметів, падіння на землю, військово-прикладне плавання в ході спецситуацій і т. ін. До загального числа видів вправ, що застосовуються в морській піхоті, входять ходьба і біг, акробатика, курс перешкод, курс упевненості, курс витривалості, силовий курс, ізометрія, ігри та спортивні естафети, плавання, атлетична й командна гра.

Для кожного етапу навчання та проходження служби військовики американського флоту мають відповідні засоби контролю фізичної підготовленості, що базуються на врахуванні вимог до їхньої професійної діяльності. Аналіз структури, обсягу, змісту та умов виконання контрольних вправ, які використовуються для перевірки та оцінки фізичної підготовленості особового складу ВМС США, показує, що вони спрямовані не тільки на підтримання та розвиток фізичних якостей, а й на масове підвищення зацікавленості в заняттях спортом військовослужбовців.

Також американські моряки розповіли, що один раз на рік кожен член екіпажу тестується на вживання наркотичних та психотропних речовин та на допінг-контроль. Як це відбувається на американському кораблі? Кожного тижня головний бортовий комп’ютер незалежно вибирає 20 чоловік з членів екіпажу (на крейсері всього 350 людей). Тобто ніхто не знає, в який момент доведеться складати подібні тести і, в результаті, як слід не зможе підготуватись до них.

— Фізична культура і спорт відіграють важливу роль у формуванні, зміцненні, збереженні здоров’я військовослужбовців, підвищенні бойової готовності та збільшенні тривалості активного життя людини, — закцентував після завершення заходу полковник Микола Горник. — Ми ще раз пересвідчились, що підготовка особового складу ЗС України та ВМС, зокрема, до оволодіння зброєю, бойовою технікою та ефективне їхнє використання, фізичні навантаження, нервово-психічне напруження за екстремальних ситуацій — це те, на що буде спрямований комплекс заходів у рамках року командира-лідера та фізичної підготовки і спорту у ВМС ЗС України.

fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2021.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info