Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 07.02.2012 12:15
Добросусіство, стабільність , прагматизм

Перший заступник голови Севастопольської міської держадміністрації Сергій Савенков під час зустрічі з журналістами та під час прямих ефірів на місцевих телеканалах зробив кілька заяв.

Вони стосуються шефства Севастополя над Військово-Морськими Силами ЗС України, спільного проведення Дня флоту України та Дня ВМФ РФ, будівництва житла для сімей військовослужбовців за пільговим варіантом, відродження судноремонту в місті, йшлося на зустрічі й про перспективи розвитку міста. Газета “Флот України” пропонує увазі читачів найбільш важливі з цих заяв.

Про стабільність у регіоні

— Добрі відносини керівництва Севастополя, ВМС ЗС України і Чорноморського флоту Російської Федерації сприяють активізації розвитку міста, — заявив журналістам перший заступник голови Севастопольської міської державної адміністрації Сергій Савенков. — Ті відносини, які на сьогоднішній день встановилися, можна назвати дружніми, доброзичливими та абсолютно прозорими, що в кінцевому підсумку позитивно позначається на розвитку міста.
За його твердженням, стабільність у місті дозволяє безперешкодно займатися економічними питаннями, залучати інвестиції.

— Ясно, що інвестор може прийти тільки в стабільний, передбачуваний регіон. Однією з причин, з якої інвестори довгий час обходили наше місто, і була нестабільна обстановка — неясність зі статусом Чорноморського флоту, з взаємовідносинами двох флотів, — зазначив Сергій Савенков.
За словами першого заступника міського голови, всі городяни бачать, що жоден захід в Севастополі не обходиться без участі обох флотів.

— Це дуже здорово, це об’єднує наші народи, держави. І ми сподіваємося на те, що той громадський мир, який існує в нашому суспільстві, буде існувати й надалі, — сказав Сергій Савенков.

Він також висловив побажання, щоб обидва флоти продовжили проведення спільних навчань з відпрацюванням миротворчих, антитерористичних, аварійно-рятувальних завдань.

— Важливою є також участь обох флотів в активаціях Чорноморського угруповання BLACKSEA¬FOR. Це все буде сприяти стабільності не тільки в місті, а й у Чорноморському регіоні взагалі, — підкреслив Сергій Савенков.

Що стосується рішення про святкування Дня флоту України в один день з Днем ВМФ Російської Федерації, то Сергій Савенков вважає, що це надає ще одну можливість для налагодження міжрегіональних і міждержавних зв’язків країн.
— Приїзд до Севастополя на спільне свято керівників обох держав, шефських делегацій з регіонів як Росії, так і України, можуть стати доброю можливістю для налагодження і зміцнення не лише регіональних, а й міждержавних зв’язків, — сказав Сергій Савенков.

Він вважає, що в дні святкування можна було б провести так званий форум регіонів, де й обговорити проблеми.
— Місто презентувало б виставку інвестиційних проектів, якими могли зацікавитися регіони Росії та України, — зазначив Сергій Савенков.

На його думку, до свята можна було б приурочити найрізноманітніші фестивалі за участю Росії й України, і тоді б свято не закінчилося за один день.

— Флотам потрібно показати свою техніку, щоб ті, хто приїдуть до Севастополя, змогли побувати на кораблях, а можливо, й на підводному човні. Тоді б люди приїхали на кілька днів, і не тільки з Росії та України, а це — проживання, харчування, розваги, екскурсії. Все це позитивно позначилося би на поповненні міського бюджету, — підкреслив Сергій Савенков.

Відповідаючи на питання про те, як свято має проходити з технічної точки зору, перший заступник міського голови сказав, що за розпорядженням голови міської держадміністрації буде створено оргкомітет, до якого увійдуть як керівники міста, так і флотів України й Росії.

— Думаю, що обидва флоти знайдуть рішення, як на найвищому рівні провести водно-спортивне свято, внести в нього якусь родзинку, щось нове, тому що у нас вже багато років усе йде практично за одним сценарієм. Звичайно, хотілося б, аби показали міць озброєння не просто теоретично, а щоб відбулися і якісь практичні стрільби, але з однією неодмінною умовою — забезпеченням повної безпеки, — додав Сергій Савенков.

Він також вважає, що таке спільне свято цього року може бути не одне.

— 21 листопада виповнюється 100 років батьківщині нашої авіації — селищу Кача, яке знаходиться в Севастополі. Це спільна історія, тому й відзначати цю дату ми повинні разом, а значить, знову можна зробити справжнє свято і продовжити міжрегіональне співробітництво, — підсумував Сергій Савенков.

Про шефство над ВМС України

За заявою першого заступника Севастопольської міськдержадміністрації, керівництво міста має намір активізувати шефство над Військово-Морськими Силами ЗС України і в цілому над підрозділами Збройних Сил України.

— Згідно з програмою “Доступне житло” 30 відсотків вартості нової квартири оплачується з держбюджету, а 70 відсотків — покупцем. Адміністрація має намір вийти з пропозицією до міськради, щоб за рахунок бюджету оплачувати ще 30 відсотків житла для сімей моряків, яким залишиться сплатити 40 відсотків вартості квартири. Це і буде нашим внеском у виконання Указу Президента “Про шефство над Збройними Силами”, — сказав Сергій Савенков.

За його твердженням, адміністрація буде переконувати депутатів, щоб цю програму прийняти.

— Будемо сподіватися, що ми зробимо такий подарунок до Дня флоту України. Треба подивитися, що в нас буде виходити з бюджетом, і, звичайно ж, будемо розмовляти і із соціально відповідальним бізнесом, який, на щастя, в місті є і який на прохання відгукується, — уточнив Сергій Савенков.

Він також вважає, що одним з варіантів вирішення проблеми може стати будівництво житла із залученням часткового фінансування Міністерства оборони України. Розглядається питання будівництва житлового будинку в Гагарінському районі, у зв’язку з чим у грудні 2011 року на адресу Міністерства оборони України було направлено пропозиції про поліпшення житлових умов сімей військовослужбовців ВМС ЗС України.

Крім того, в адміністрації, як сказав перший заступник голови адміністрації, розроблено проектно-кошторисну документацію на будівництво 180-квартирного житлового будинку, що дозволить забезпечити житлом військовослужбовців та мешканців міста, які беруть участь у державній програмі “Доступне житло”.

Сергій Савенков також повідомив, що на День флоту України на прохання Володимира Яцуби стівідорна компанія “Авліта” виділила ВМС ЗС Україні 125 тисяч гривень. Надано також дві квартири родинам військовослужбовців. Реально ж місто шефствує над Центром музичного мистецтва і над ротою Почесної варти. Торік куплено холодильник для роти Почесної варти і пральну машину для Навчального центру.

— Домовленість про шефство у нас є, але треба все покласти на папір, щоб визначити реальні можливості в цьому році. Є у нас тристоронній договір “Про співробітництво та шефські зв’язки Київської мiської влади і районів м. Києва з Військово-Морськими Силами Збройних Сил України і Севастополя”, підписаний у вересні 2010 року терміном на п’ять років. Це говорить про те, що регіони об’єднуються для того, щоб виконати завдання, які поставив Президент України щодо шефства над нашими Збройними Силами, — уточнив чиновник.
Тим не менш, як зазначив Сергій Савенков, проблеми з шефством ще є.

— На цей рік намічено ті заходи, які ми, за великим рахунком, повинні були вже виконати. Це, звичайно, наше недоопрацювання, тому керівництво міста має вживати більш дієвих кроків для того, щоб військовослужбовцям все-таки допомагати. У моряків повинна бути впевненість у завтрашньому дні, щоб вони спокійно виходили в море і не думали, що їхні сім’ї залишаються незахищеними, — заявив Сергій Савенков.
Як було повідомлено під час однієї із зустрічей з журналістами, минулого року всі регіони України надали національному флоту допомогу на суму близько 5,6 мільйона гривень.

Про ремонт кораблів

За твердженням Сергія Савенкова, Севастопольська міськдержадміністрація цілеспрямовано веде роботу зі створення всіх необхідних і вигідних умов для того, аби місто стало основною базою для ремонту кораблів як Військово-Морських Сил ЗС України, так і Чорноморського флоту Російської Федерації.

— Севастопольські судноремонтні підприємства, незважаючи на всі труднощі, зберегли необхідний технічний і людський потенціал, щоб при подальшій дерегуляції в судноремонтній галузі створити взаємовигідні умови для ремонту кораблів українського і російського флотів, — сказав Сергій Савенков.

За його твердженням, оскільки тільки на ремонт і модернізацію бойових одиниць українських ВМС Київ планує виділити 90 мільйонів гривень в 2012 році, “адміністрація Севастополя клопотатиме і домагатиметься того, щоб ці гроші були направлені саме до Севастополя”.

— Завдання влади — домогтися того, щоб замовлення були в Севастополі на таких підприємствах, як “Севморзавод” і “Металіст”. “Севморзавод” має потужності з докування і гвинто-рульового комплексу, є кадри, які впораються із завданням. Державне підприємство Балаклавський судноремонтний завод “Металіст” славиться своїм унікальним обладнанням та можливостями, — підкреслив Сергій Савенков.

Він також зазначив, що “місто зацікавлене і в замовленнях з російської сторони, яка при підписанні договору про продовження перебування Чорноморського флоту в Севастополі планувала ремонтувати свої кораблі в місті”.
— Ми, зі свого боку, повинні створити такі умови, щоб Росії було б економічно і політично вигідно повернути ремонт кораблів Чорноморського флоту на судноремонтні заводи Севастополя, тому що за останні три роки шість кораблів ЧФ РФ були відремонтовані в Болгарії, — сказав Сергій Савенков.

Він також зазначив, що для міста важливі додаткові робочі місця і кошти до бюджету.

— Ми могли б ці кошти направити в соціальну сферу, а люди мали б роботу, — підсумував Сергій Савенков.

Ольга САВЧЕНКО,
“Флот України”

fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2021.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info