Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 27.01.2012 15:46
Єність символ нації

День соборності і свободи в Сімферополі пройшов у традиційному руслі. Місцева влада ще на тижні доправила до пам’ятника Тарасу Шевченку два кошики квітів, бо 22 січня — неділя, і у неї — вихідний. До того ж стрічки на квітах останнім часом залишають без напису, і це позбавляє можливості довідатись, хто ж таки віддав шану цьому знаменному дню в історії України. А забарвлення його, до речі, цілком нейтральне, і можна не боятися, що тебе зарахують чи то до правих, чи то до лівих радикалів.

У цей день в 1919 році на Софійській площі в Києві було проголошено злуку Української та Західноукраїнської Народних Республік, і на деяких мапах, що зберігаються й досі, до складу України входять навіть Перемишль, Кубань та Курськ. Але не судилося — влада УНР більше була зорієнтована на більшовицький режим, у той час, як ЗУНР та її керівництво вважали його неприйнятним. Тож і проіснувала об’єднана Україна менше року, а невміння шукати спільну мову спричинило її подальше розчленування.

Здавалося б, цей урок варто пам’ятати як ніякий інший. Бо соборність держави і досі слугує предметом політичних спекуляцій, це вже не згадуючи про побутові конфліктні ситуації. Хоча те, що сила — в єднанні, ні для кого не новина, й без гасла: «Схід і Захід — разом» не обходиться жодне протистояння поміж громадою і владою. Це усвідомлюють і опозиціонери, яким не обов’язково перетинати державу, аби поспілкуватися, тим більше, що суперечності, до яких причетна історія, для них не є вирішальними.

На півтори години раніше, ніж на Софійській площі з об’єднавчою метою зібралися лідери опозиції та їхні прихильники, в Сімферополі біля пам’ятника Великому Кобзареві вже звучали об’єднавчі гасла.

— Я не буду говорити, яка у нас влада, але вона не робить нічого більше за те, ніж дозволяє народ. Треба об’єднатися, здолати страх, бо попереду ще вирішення земельного питання, а без землі не буде й України, — так розмірковує Володимир Чуканов, голова ветеранської організації з Алушти.

А голова Кримської організації КУНу Василь Овчарук вдається до історії і зауважує, що представників усіх національностей має об’єднати сама держава і доки наша увага буде прикутою до «наркотичної» газової труби, можемо залишитися без землі й без держави. Лідер КУНу нагадав також, що саме у січні народилися Степан Бандера та Ярослав Стецько.
Цього разу до постійних відвідувачів українських патріотичних заходів вперше приєдналися і представники «Батьківщини»-БЮТ (велика сила об’єднавчих ідей!). Прихильниця цієї політичної сили прочитала вітання-звернення від Юлії Тимошенко, в якому йшлося про те, що люди, для котрих найважливіше — це власне збагачення, намагаються розділити народ за будь-якою ознакою, але ми маємо підтвердити свою єдність.

Єдине, що у виступах не підлягало об’єднанню, це День соборності та свято Помаранчевого майдану — День свободи. Про це говорив, зокрема, лідер КРО УНП Олег Фомушкін. Якщо вдуматися, то це об’єднання таки дійсно еклектичне, бо його складові не збігаються ні в часі, ні за тими символами, які уособлюють, та і створена держава, котру таки розшматували суперечності, навряд чи може асоціюватися з джерелом свободи, тим більше, в позитивному значенні.
У виступах, звичайно ж, йшлося і про вибори. Бо тема об’єднання в практичному смислі — це тема висунення по мажоритарному округу єдиного кандидата в депутати від опозиційних сил, а в ідеальному варіанті — перерозподіл голосів у парламенті. Думаю, аби не ця перспектива, біля пам’ятника (та ще й у негоду!) не майоріли б прапори БЮТ. Зате тут не були представлені ні «Свобода», ні «Демократична платформа «Собор», ні РУХ. Не було й жодного представника кримськотатарського народу.

Тож дуже доречними виявилися слова голови Української громади Криму Владислава Хмеловського, який буквально наказав собі й усім: досить нудьги і депресій, треба просинатися і братися за діло.

Безперечно, єдина можливість сьогодні долучитися до влади — це єдність. Але, як підказує наша 93-річна історія та й історія недавнього минулого (уряд Ющенка–Тимошенко), здобути владу — це ще не остання крапка, а лише початок речення, і штучне об’єднання може перекреслити тяжко вистражданий результат. Лише гармонійне поєднання інтересів, переконань та моральних принципів може забезпечити обнадійливу довгострокову перспективу. Інші можливі принципи важко назвати демократичними.

Щодо громадян України, не пов’язаних з політикою, то вони створювали живі ланцюги дружби і єднання, рухалися, колона назустріч колоні, з двома половинами українського прапора — синьою і жовтою, доводячи своїми діями, що Схід і Захід таки разом, і не лише в критичні моменти. Бо всі ми — одна нація, один народ і жити нам під синім небом та косити золоту ниву. Звичайно, якщо політики не віддадуть її в чужі руки.

svitlytsia.crimea.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2021.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info