Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 26.01.2012 14:02
Вони першими присягнули на вірність народу України

Найвидатнішою датою в історії розбудови сучасних ВМС ЗС України беззаперечно є 26 січня 1992 року. Двадцять років тому першими, хто на Чорноморському флоті колишнього Радянського Союзу присягнув на вірність українському народу, були моряки 17-ї бригади кораблів охорони водного району (ОВР) Кримської військово-морської бази під командуванням капітана 2 рангу Юрія Шалита.

Урочистості з цієї нагоди розпочалися з покладання квітів до пам’ятника Гетьману Петру Сагайдачному ветеранами бригади і ВМС України, а також нинішніми військовослужбовцями національного флоту на чолі з начальником штабу — першим заступником командувача ВМС ЗС України віце-адміралом Юрієм Ільїним. Музичне забезпечення заходу здійснював військовий оркестр Академії ВМС імені П.С. Нахімова. Покладання завершилось проходженням урочистим маршем підрозділу Почесної варти військових моряків.

Після цього відбулося урочисте зібрання в клубі Академії ВМС імені П.С. Нахімова.

Виступаючи на зібранні, начальник штабу — перший заступник командувача ВМС ЗС України віце-адмірал Юрій Ільїн від імені командувача ВМС ЗС України та військової ради флоту привітав усіх присутніх зі знаменною датою та зазначив, що відродження військово-морської слави молодої української держави відбувалося за складних політичних умов і вимагало від тих, хто стояв біля витоків відродження та створення національного військово-морського флоту, громадянської мужності, надзвичайного терпіння та героїзму.

— Ці якості справжніх патріотів повною мірою були притаманні особовому складу 17-ї бригади кораблів охорони водного району, 80 відсотків якого склали присягу на вірність Україні, — підкреслив віце-адмірал Юрій Ільїн. — Серед них: начальник штабу бригади капітан 2 рангу Микола Жибарев, помічник командира бригади з роботи з особовим складом капітан 2 рангу Костянтин Іванко та багато інших ветеранів вітчизняного флоту. Завдяки їхньому патріотизму було започатковано відродження військового флоту, а ще це стало визначальним моментом у створенні сучасних ВМС України.
Також віце-адмірал Юрій Ільїн нагородив ветеранів 17-ї бригади відзнаками начальника Генерального штабу — головнокомандувача Збройних Сил України та командувача Військово-Морських Сил.

У свою чергу, командувач ВМС ЗС України з 2006-го по 2010 рік адмірал запасу Ігор Тенюх сказав, що ці мужні вояки — від командира бригади до матроса — зробили рішучий і мужній вчинок, який у майбутньому став основою для того, щоб підготувати указ Президента України про створення Військово-Морських Сил України, і вже 5 квітня такий указ з’явився.

На зборах також говорилося про те, що командування ЧФ за умов, коли Міністерство оборони України ще тільки формувалося, звинуватило військових моряків, які склали українську присягу, у зраді, націоналізмі та запровадило проти них репресії.

За словами адмірала запасу Ігоря Тенюха, у квітні 1992 року офіцери й мічмани бригади склали ядро організаційної групи Військово-Морських Сил України, а згодом — штаб флоту.

Контр-адмірал запасу Юрій Шалит у своєму виступі висловив вдячність особовому складу бригади кораблів охорони водного району Кримської військово-морської бази, теперішньому командуванню ВМС ЗС України за допомогу в організації заходу. Особливо теплі слова лунали на адресу всіх тих, хто був причетний до складання присяги на вірність народу України в 1992 році.

Офіцери та мічмани 17-ї бригади кораблів ОВР вже увійшли в історію українського флоту. Вони не лише заклали перший стапель Військово-Морських Сил України, а й своєю відданістю рідному народу, стійкістю і мужністю, виявленими у боротьбі за флот, написали першу найголовнішу та найгероїчнішу сторінку сучасного військового флоту України.

fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2021.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info