Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 25.01.2012 12:35
Морська охорона . Цифри і факти

Флотська газета доволі часто розповідає про життя та повсякденну роботу українських прикордонників, про заходи із захисту морських кордонів держави та її економічних інтересів у морській зоні.

Минулий рік для прикордонників не став виключенням. Тому, підбиваючи підсумки діяльності Севастопольського загону морської охорони Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України у 2011 році, можна сказати, що свої завдання за призначенням прикордонники, як завжди, виконували з честю.
За словами командира загону капітана 1 рангу Ігоря Ткачука, за результатами оперативно-службової діяльності, що показали його підлеглі, загін повністю та якісно виконав поставлені завдання щодо захисту інтересів України у її виключній (морській) економічній зоні та щодо захисту суверенних прав у територіальному морі та у внутрішніх водах.
Варто нагадати, що на базі Севастопольського загону морської охорони створено угруповання різнорідних сил та засобів з охорони виключної (морської) економічної зони України. До цього угруповання, яким командує капітан 1 рангу Ігор Ткачук, входять кораблі, судна спеціального призначення та літаки зі складу Севастопольського, Керченського та Одеського загонів морської охорони, Кілійського дивізіону кораблів та катерів морської охорони та Одеської авіаційної ескадрильї.

Минулого року кораблями спеціального угруповання було здійснено 13 виходів у море, в результаті чого затримано дві турецькі рибопромислові шхуни — “Назар Балікчілік” та “Топчю”, а три шхуни-порушники видворено за межі виключної (морської) економічної зони України — “Загір Оглу”, “Юсуф Демір Оглу”, “Уйгунгул-2”. У порушників вилучено браконьєрських сіток загальною довжиною більше 35 кілометрів. Державі відшкодовано збитків на загальну суму 276 тис. 225 грн. Для порівняння, у 2010 році — 88 тис. 665 грн.

У минулому році в Севастопольському загоні морської охорони для виконання завдань з охорони територіального моря залучалися два кораблі та шість катерів.

Як повідомив командир загону капітан 1 рангу Ігор Ткачук, протягом 2011 року кораблями та катерами загону здійснено 151 вихід у море (оглянуто 225 суден, у 2010 році — 161 судно), складено 44 протоколи про адміністративні правопорушення. За результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення попередження винесено стосовно двох осіб та накладено штрафи на 42 особи на загальну суму 2 тис. 499 грн.

Крім того, у минулому році морські прикордонники спільно з представниками рибоохорони провели 10 виходів у море, за результатами яких було притягнуто до відповідальності п’ять осіб, загальна сума штрафів склала 442 грн.
Спільно з представниками Азово-Чорноморської екологічної інспекції проведено вихід у море, за наслідками якого ТОВ “ЮГ екоресурс” тимчасово заборонено проводити незаконні роботи земснарядом “Трофа” в акваторії Чорного моря.

За наслідками порушень безпеки мореплавства, що виявили прикордонники Севастопольського загону морської охорони, капітаном Євпаторійського морського порту та капітаном Севастопольського морського рибного порту до адміністративної відповідальності притягнуто трьох капітанів суден.

Прикордонники також провели дві рятувальні операції, під час яких було врятовано два судна та сім чоловік.
— Зазвичай служба в морі проходила за умов складної гідрометеообстановки та за умов обмеженої видимості у нічний час доби, — зазначив капітан 1 рангу Ігор Ткачук. — Але, незважаючи на ці труднощі, екіпажі наших кораблів показали високий професійний вишкіл та майстерність щодо виконання завдань з охорони морських рубежів за будь-яких умов обстановки.

Окрім повсякденної служби з охорони морських кордонів держави, прикордонники Севастопольського загону морської охорони брали участь у міжнародних заходах. Так, на підставі угоди про співробітництво між урядами України та Турецької Республіки у серпні минулого року в Балаклаві з діловим візитом перебував турецький корабель берегової охорони.

А у вересні 2011 року порт Стамбул відвідав з діловим візитом корабель морської охорони “Миколаїв”. Під час цих двох візитів українські та турецькі морські прикордонники обмінялися досвідом та провели спільні навчання.

Також у вересні 2011 року вперше за роки незалежності України в Балаклаві з діловим візитом побував корабель берегової охорони ФСБ Російської Федерації. Під час візиту було проведено навчання, у ході якого відпрацьовано спільні дії при проведенні прикордонних та морських операцій.

Говорячи про повсякденне життя своїх підлеглих, командир Севастопольського загону морської охорони зазначив, що комплектація підрозділів проводиться виключно військовослужбовцями за контрактом, тому питання їхньої професійної підготовки стоїть на першому місці.

Капітан 1 рангу Ігор Ткачук також розповів, що прийнято Концепцію та Програму розвитку морської охорони до 2020 року, яка визначає основні напрямки розвитку морської охорони. Це — вдосконалення системи висвітлення надводної обстановки, отримання інформації за допомогою засобів технічного контролю, оперативної інформації, авіарозвідки, взаємодія з цивільними суднами, державними підприємствами, з Військово-Морськими Силами тощо.

Крім того, у загонах морської охорони триває оптимізація корабельного складу, яка передбачає поступовий вивід зі складу морської охорони старих катерів та будівництво нових.

— У 2010 році ми отримали три, у 2011 — два малі катери, — сказав капітан
1 рангу Ігор Ткачук. — А на 2012 рік заплановано отримати ще чотири малі катери та один катер 1 рангу типу “Орлан”, який прийде на заміну катерам типу “Гриф”. Також відповідно до програми кораблебудування закладено новий корабель типу “Корал”. Завершення його будівництва заплановано на 2013 рік.

Нинішній рік не обіцяє бути легким для морських прикордонників. Традиційно навесні активізуються рибалки-браконьєри, які приходять від берегів Румунії та Туреччини до наших вод ловити камбалу-калкана. У цьому році також запланована участь українських прикордонників у міжнародних навчаннях. Ну і, звичайно, попереду велика міжнародна подія — Євро-2012, під час проведення якого Севастопольський загін морської охорони буде переведено на посилений режим несення служби.

fleet.sebastopol.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2021.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info