Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 24.01.2012 16:50
Поетичне слово Любові Проць

Шановні читачі «Кримської світлиці»! Сьогодні ми вперше презентуємо вам поетичне слово Любові Проць – поетеси і вчительки із села Дубляни Самбірського району на Львівщині.

Ось що про неї нам розповідає її колишній інститутський навчитель, професор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, член Національної спілки письменників України Михайло Шалата.
«Любов Проць народжена у квітні. І ліричний її талант повен свіжості й вибухової сили квітневих бруньок. Вишуканість, емоційність художнього слова, багатство найнесподіваніших, але завжди оправданих асоціацій роблять її творчість привабливою, під усяким оглядом високоякісною.

Про що б не писала поетеса, в її творі неодмінно пульсує національне, — у темі, в загальному мелосі чи принаймні в якомусь кадансі.

Любов Проць, безперечно, — одна з кращих майстринь сучасної української поезії.
Вищу філологічну освіту здобула в Дрогобицькому педагогічному інституті імені Івана Франка.
Літературні вчителі — Іван Франко, Євген Маланюк, Богдан-Ігор Антонич, Іван Гнатюк.

Натхнення черпає в народі, серед рідної природи. Живе й працює у рідних Дублянах, що на Самбірщині.
Учителька, викладає українську мову та літературу.

Видала поетичні збірки: «Дубляни» (1990), «Горобина ніч» (1995), «Сріберні ключі» (2001), «Дух євшану» (2002), «Група крові» (2009).
Член Національної спілки письменників України. Лауреат премій імені Василя Симоненка, «Благовіст».
У першому номері газети «Літературна Україна» за 5 січня цього року опубліковано повідомлення Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. В ньому, зокрема, говориться: «Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка повідомляє, що на здобуття найвищої національної нагороди України 2012 року надійшло 30 подань. До участі у третьому турі конкурсного відбору на здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка шляхом таємного голосування Комітет допустив такі твори...» Далі йде перелік робіт і серед них книжка поезій «Група крові» нашої сьогоднішньої гості Любові Проць, висунута Національною спілкою письменників України.
«Кримська світлиця» щиро радіє такому повідомленню, ми сердечно підтримуємо кандидатуру Любові Проць, представлену на здобуття нашої найвищої Національної нагороди – премії ім. Т. Шевченка, зичимо їй перемоги. З деякими віршами Любові Проць ви, шановні наші читачі, маєте змогу зараз ознайомитись.

Скажемо тільки, що усій творчості і, зокрема, книзі вибраних поезій Любові Проць «Група крові» притаманна розмаїта метафоричність, свіжість і оригінальність художніх образів, глибока думка, своя манера її викладання…

Усе це робить поезію Любові Проць надзвичайно цікавою і привабливою. Її поезія – то неначе чисте джерело, з якого раз попивши, хочеться повертатися до нього знову й знову. Поезія Любові Проць зачаровує, відкриває перед читачем щось таке, чого вони раніше не помічали. Таку поезію хочеться читати і перечитувати, запам’ятовувати кожен рядок, кожну строфу, кожен вірш, радіти кожному художньому відкриттю цієї талановитої поетеси від Бога. Такі непересічні таланти з’являються в літературі не часто, а тому їх потрібно шанувати.

Отож, нехай їй, поетесі Любові Проць, щастить на нові творчі здобутки, на їх гідне поцінування, на любов та пошану читачів.

svitlytsia.crimea.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2021.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info