Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 23.01.2012 13:05
В Українському культурно-інформаційному центрі вручали паспорти юним севастопольцям до Дня Соборності

Хоч вода ще не набула цілющих властивостей, проте севастопольська громадська організація «Просвіта» вже відсвяткувала Водохреще. Такі реалії життя: на 19 січня в Українському культурно-інформаційному центрі запланували вручати паспорти юним севастопольцям до Дня Соборності. Тож вперше українська громада святкувала Водохреще на 4 дні раніше. Все решта — справжнє: і дідух, і кутя, і горілка з перцем.

Християнський світ відзначає свято Водохреща 19 січня. Свято ще називають Йорданом (від назви ріки Йордан у Палестині). Існує думка, що вода цього дня набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року. Її дають пити хворим, нею освячують домівки. Той факт, що вода протягом року не псується, й досі залишається нез’ясованим.
Напередодні свята в українських родинах, зазвичай, постують. На вечерю подають пісні страви: смажену рибу, гречані млинці, вареники з капустою, кутю та узвар.

На Водохреще ходили до церкви святити воду, нею кропили всю родину, будівлю, криницю, тварин. Того дня влаштовували хресну ходу до водоймищ. З льоду вирубували хрест і ставили його поруч з ополонкою. Існує думка, що льодяна вода на Водохреще не шкодить організму, а навпаки зміцнює його та загартовує.

За народними прикметами, лапатий сніг на Водохреще — на добрий врожай. А ще протягом усіх Різдвяно-Новорічних свят аж до Водохреща жінкам заборонялося ходити по воду, цю роботу виконували чоловіки.

Після цього свята розпочинався весільний сезон і тривав аж до Великого посту. Це був час веселого дозвілля: молодь ходила на вечорниці, а старше покоління — один до одного у гості.

Всі ці традиції відтворили у святкових сценках артисти Українського культурно-інформаційного центру Севастополя. Свято вийшло невимушеним і цікавим.

Усі разом привітали голову севастопольської Спілки офіцерів України Василя Касюка з 55-річним ювілеєм. Послухали нову авторську пісню голови громадської організації «Просвіта» Володимира Проценка, поколядували в межах столиків у фойє і, звичайно ж, потанцювали.

Крім артистів Українського культурно-інформаційного центру, гостей розважали гурти «Горлиця» (керівник Катерина Масленкова), севастопольський український народний хор (керівник Віктор Ковальчук), «Чарівниці» (керівник Олександр Мезеря).

svitlytsia.crimea.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2021.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info