Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 11.01.2012 14:32
НА КОНТРОЛІ У СОЛДАТСЬКИХ МАТЕРІВ

Кримська служба - не курорт!

Минулого тижня матроські колективи військ берегової оборони Військово-Морських Сил України у Криму відвідали представники одразу двох громадських організацій – Комітету солдатських матерів з м. Севастополя та Всеукраїнського громадського об’єднання «Надія армії» під керівництвом Надії Савицької.

У рамках роботи з молодим поповненням «Осінь-2011» гості ознайомились з умовами служби матросів строкової служби у с. Перевальному, м. Феодосії та м. Керчі. Нагадаємо, що лише місяць тому, 26 листопада, у Керчі військову присягу на вірність українському народові склали 250 строковиків практично з усіх куточків нашої країни. Наразі юнаки проходять службу у різних військових частинах військ берегової оборони по всьому Криму.

Солдатські матері та батьки цікавилися умовами служби своїх синів, побутом військовослужбовців, харчуванням, стосунками з офіцерським і сержантським складом, з товаришами по службі, станом здоров’я.

У батальйоні морської піхоти ВМСУ, де командиром є підполковник Олександр Конотопенко, в приміщенні матроського камбуза зібралося понад 100 строковиків різних періодів служби. Під час бесіди з юнаками Надія Савицька наголосила на важливості виконання статутів Збройних Сил України:

— Цей армійський закон виписаний кров’ю ваших попередників. Це запорука доброї військової служби, якою ви потім будете гордитися. Всі пам’ятають про свої права, але розпочинати треба зі зразкового виконання покладених Вітчизною обов’язків, — підкреслила Надія Савицька.

Керівник громадських організацій поділилася з солдатами життєвими історіями з військової служби їхніх однолітків. Розповіла про необачні вчинки, які інколи псують молоде життя. Продиктувала свій мобільний телефон, і закликала пережити усі можливі негаразди разом. Вона пообіцяла сприяти у налагодженні відкритого діалогу між матросами, офіцерським складом, батьками і закликала завжди писати додому листи:

— Представники комітету обдзвонили понад півтисячі кримських родин, діти яких проходили військову службу. Уявіть собі, за п’ять останніх років у деяких сім’ях не виявилося жодного солдатського листа. Одна мама вже кілька років береже СМС-ку в мобільному телефоні від сина. Листи, які ми знайшли, були п’ятирічної давнини.

— Ваші мами завжди хочуть від вас чути, що ви їх любите, не забувайте про них, пишіть їм! Зв’язатися з батьками просто — набрав номер і зателефонував. Але ці солдатські листи дуже і дуже важливі, вони перечитуються і зберігаються у сім’ях тривалий час.

Не секрет, що у присутності батьків-командирів юнаки часом соромляться говорити про свої проблеми. Для налагодження більш відкритого діалогу офіцери завжди дають можливість поспілкуватися з представниками громадських організацій безпосередньо, без свідків.

Заступник командира з виховної роботи майор Владислав Ломтєв наголосив, що робота Комітету солдатських матерів допомагає і командирам, і молоді:

— Хлопці відчувають, що в армії вони залишилися не наодинці зі своїми проблемами, можуть розповісти про те, що не скажуть ані своїм товаришам, ані командирам. Це допомагає вчасно попередити події, запобігти усіляким негараздам. Крім того, зміцнює військову дисципліну, виховує в молоді добре ставлення до виконання військового обов’язку. А значить, зміцнює й обороноздатність усієї країни.

На завершення візиту, який проходив у відвертій, доброзичливій атмосфері, військовослужбовці пообіцяли писати додому листи, подарували голові комітету солдатських матерів Надії Савицькій вимпел морської піхоти України та сфотографувалися на добру згадку.

До кінця поточного року робота представників громадських організацій запланована й у інших частинах Військово-Морських і Повітряних Сил ЗС України, що дислокуються у різних куточках Кримського півострова.

Руслан СЕМЕНЮК,
Регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

svitlytsia.crimea.ua


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info