Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 13.12.2010 10:31
Замість української школи каналізаційний колектор?

Севастопольська громадськість протестує проти затягування будівництва єдиної у місті української школи-колегіуму. Її заклали кілька років тому, а торік місцеві «регіонали» заблокували фінансування будівництва з міського бюджету Севастополя. Цього року кошти надійшли з Держбюджету, але севастопольські чиновники вирішили витратити їх на інші цілі. Громадський комітет «Український Севастополь» у своїй заяві назвав такі дії «антиукраїнськими». 

За повідомленнями місцевої преси, начальник Управління капітального будівництва Севастопольської міської державної адміністрації Олександр Ліфшиць на засіданні постійної комісії міськради з питань бюджету і фінансів анонсував можливе використання майже 5 мільйонів гривень, виділених Кабінетом міністрів України на продовження будівництва української школи-колегіуму у 2010 році, на завершення спорудження міського каналізаційного колектора.

Координатор Громадського комітету «Український Севастополь» Микола Владзимірський в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що будівництво української школи-колегіуму навмисне гальмують на різних рівнях: «Ці дії чи заяви ми вважаємо антиукраїнськими і визначаємо їх як незаконне обмеження конституційних прав молодих севастопольців всіх національностей на отримання освіти державною мовою».

За словами Владзимирського, представники влади також публічно обговорюють можливість зміни україномовного статусу майбутньої школи-колегіуму.

Все списати на прокуратуру?

За словами Олександра Лівшиця, зараз прокуратура Севастополя проводить розслідування за фактом розкрадання колишніми чиновниками Севастопольської міськадміністрації державних коштів, виділених у минулі роки на спорудження української школи. І тепер недобудоване приміщення школи-колегіуму є «речовим доказом», а будь-які будівельні роботи на ній поки припинені. Тож, щоб не повертати кошти до Держбюджету, їх слід використати на інші нагальні потреби міста – вважає чиновник.

Тим часом у Громадському комітеті «Український Севастополь» переконані, що слідчі дії є лише приводом для того, щоб зірвати створення у Севастополі сучасного україномовного навчального закладу. Адже заснована у сусідньому Сімферополі Українська школа-гімназія стала провідним навчальним закладом автономії, популярним не лише серед етнічних українців, але й серед росіян, кримських татар і кримчан інших національностей.

Закиди представників громадськості чиновники поки не коментують, але начальник Управління капітального будівництва Севастопольської міськдержадміністрації Олександр Лівшиць пообіцяв, що наступного року буде проведено новий тендер і будівництво української школи-колегіуму продовжиться.

Зараз у Севастополі є лише одна школа з українською і російською мовами навчання, всі інші – російськомовні. 


Радіо Свобода


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info