Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 08.07.2010 17:58
"Вальс" севастопольських криз

Місто Севастополь є адміністративно-територіальною одиницею України зі спеціальним статусом, що зумовлений передусім важливою роллю міста в оборонному комплексі України та значенням його морегосподарського та агропромислового комплексу, курортно-рекреаційної і туристичної сфери. 

Проте інвестиційна привабливість м. Севастополя належним чином не реалізується через його значні інфраструктурні й екологічні проблеми розвитку, зокрема щодо забезпечення питною водою, відведення і очистки стоків, опалення житла, наявності освітніх і лікувальних закладів. Задля вирішення цих питань у 2006 році було прийнято Програму сталого соціально-економічного, екологічного і культурного розвитку м. Севастополя на період до 2015 року.

Колегія Рахункової палати розглянула результати аудиту виконання у 2006 -2009 роках Програми і констатувала, що Севастопольська міська держадміністрація як її головний виконавець і Міністерство економіки України як державний замовник Програми за відсутності контролю з боку Кабінету Міністрів України не забезпечили виконання і управління Програмою сталого соціально-економічного, екологічного і культурного розвитку м. Севастополя на період до 2015 року. Із затверджених на 2006-2009 роки заходів не виконано 90%, 137,0 млн. грн. бюджетних коштів використано з порушенням законодавства. Головними причинами цього є недотримання вимог законодавства при формуванні і затвердженні Урядом Програми, обмеженість і безсистемний характер її фінансування (профінансована на 25,0 відс. від запланованого), безконтрольність за реалізацією заходів Програми з боку Севастопольської міськдержадміністрації та Мінекономіки.

Всупереч вимогам законодавчих актів, які чітко визначають порядок формування і зміст державних цільових програм, Програма містить неузгоджені та нечіткі положення, нереальні джерела фінансування, які завідомо унеможливлюють виконання її заходів та досягнення визначеної мети.

У результаті залишаються нерозв'язаними проблеми з відведення і очистки стоків; зберігається загроза припинення водопостачання для 50 відс. мешканців м. Севастополя; з аварійних будинків, які не підлягають капітальному ремонту, не відселено півтисячі сімей; внаслідок незавершення ще у 2008 році будівництва газопроводу через Севастопольську бухту до центральної частини міста мешканці Гагарінського району не одержують якісних послуг з опалення житла.

Незважаючи на значне зростання в м. Севастополі рівня онкозахворювань, передбачене Програмою будівництво протягом 2008-2009 років прибудови до міського онкологічного диспансеру не розпочато. Крім того, при збільшенні черги дітей у дошкільні навчальні заклади міста, яка досягла 2,8 тис. осіб, не розпочато запланованого будівництва дитячого садка на вул. Т. Шевченка.

Фактично не фінансувалися та не виконувалися основні заходи інвестиційного спрямування, які впливають на економічний потенціал міста, зокрема з реалізації програми розвитку ВАТ «Севастопольський морський завод»,морського торговельного порту.

Незважаючи на суттєві проблеми із фінансуванням, Севастопольська міськдержадміністрація і Мінекономіки пропозицій щодо зміни обсягів фінансування, переліку заходів, термінів їх виконання Уряду у 2006-2009 роках не вносили, а отже, відповідні рішення не приймалися.

Невирішеність значної кількості житлово-комунальних і екологічних проблем негативно впливає на інвестиційну привабливість міста і, відповідно, стримує його соціально-економічний розвиток, загострює проблеми із забезпеченням мешканців міста житлом, з їх працевлаштуванням, у сфері освіти і охорони здоров'я.

Обсяги промислової продукції за цей період зменшилися майже на третину, питома вага збиткових підприємств зросла до 41,6 відс. Рівень безробіття в 2009 році порівняно з попереднім роком збільшився у 2 рази та становив 6,5 відсотка. У стільки ж разів зросла заборгованість із заробітної плати найманих працівників.

Колегія Рахункової палати відзначає, що Програма сталого соціально-економічного, екологічного і культурного розвитку м. Севастополь на період до 2015 року виконується формально, не має суттєвого впливу на розв'язання соціально-економічних проблем м. Севастополя, її виконання є нереальним. За таких умов подальша реалізація Програми у чинній редакції не забезпечить досягнення поставленої мети, отже, Програма потребує суттєвих корегувань і затвердження у новій редакції.

За результатами аудиту поінформовані Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України та Генеральна прокуратура України для відповідного реагування. 


Прес-служба Рахункової палати


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info