Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 01.03.2010 11:05
Наказ президента Росії провести в Севастополі парад до Дня перемоги викликав у Криму суперечку
Керівники ветеранських організацій Криму звернулися до Президента України Віктора Януковича з проханням дозволити проведення в Севастополі спільного російсько-українського військового параду з нагоди 65-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні. 

Минулого тижня президент Росії Дмитро Медведєв наказав провести у низці російських міст і в українському Севастополі військовий парад до Дня перемоги. І це викликало неоднозначну реакцію в Україні і, зокрема в Криму.

Голова Верховної ради Криму Анатолій Гриценко заявив, що підтримує пропозицію президента Росії Дмитра Медведєва про військовий парад у Севастополі.

Російський керівник розпорядився провести 9 травня 2010 року о 10 годині за московським часом військові паради із залученням зброї і військової техніки у Владикавказі, Воронежі, Ростові-на-Дону, а також у Севастополі, правда, за узгодженням з українською стороною.

«Севастополь, як і весь Крим, є тим мостом дружби між Україною і Російською Федерацією, який потрібно тільки зміцнювати. Тим більше, коли йдеться про таку особливу дату, як 65-річчя великої перемоги над фашизмом», – процитувала Анатолія Гриценка прес-служба кримського парламенту.

А от голова севастопольської міськдержадміністрації Сергій Куницин такий наказ російського президента називає «неполіткоректним». Він заявив, що як керівник міста-героя, якого це стосується, був «просто трохи здивований». Куницин вважає, що це рішення Медведєва про парад у Севастополі виглядає певною мірою, як доручення. За його словами, «було б коректніше», якби російський президент написав: «Доручити уряду Російської Федерації погодити з урядом України питання про проведення спільного військового параду». Він нагадав, що «в Україні існує протокол і порядок проведення цих заходів. Зокрема, і в Севастополі».

Втручання у внутрішні справи і зазіхання на українську територію?

Патріотичні громадські організації і праві партії на півострові одразу засудили таке рішення російського лідера, назвавши його втручанням у внутрішні справи України і зазіханням на українську територію. Зокрема, Народний рух України закликав українське керівництво відмовити Росії у проведенні параду в Севастополі та організувати в місті урочисте проходження українських військ.

Насправді в Севастополі раніше щороку практикувалося спільне проходження військовослужбовців Військово-морських Сил України і Чорноморського флоту Росії. У штабі українського флоту повідомили, що готується таке проходження і цього разу. Там теж були здивовані указом російського президента, який, на думку військових співрозмовників Радіо Свобода, виглядає як наказ новому українському главі держави. 


Володимир Притула 
Радіо Свобода

 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2019.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info