Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 26.12.2006 11:54
Севастопольські католики святкували Різдво на вулиці
Севастопольські католики цьогорічне Різдво Христове знову відзначали практично на вулиці. Уже п’ятнадцять років місцева громада Римо-католицької церкви просить владу повернути їй приміщення колишнього костелу, де зараз розташований один із кінотеатрів міста, але все дарма.

Невелика кімната приватного помешкання з вікнами, що виходять на колишній костел, переповнена. Я потрапив на богослужіння російською мовою. Годину перед цим закінчилася служба українською, а за кілька годин – розпочнеться служба польською мовою. Священик отець Леонід мешкає у цій квартирі і тут же відправляє богослужіння і треби. “На сьогодні католицький храм у Севастополі досі не повернули. Це велика несправедливість щодо католиків, бо православним нещодавно повернули ще один храм – Петропавловський собор, а нам все відмовляють. Мусимо молитися у приватному помешканні, тут душно, спекотно. Лише на великі свята з дозволу влади ми правимо службу під стінами нашого колишнього костелу”, — розповів отець Леонід.
"Громадський туалет на святому місці хоча б закрили..."

Цьогорічне Різдво севастопольські католики теж зустрічали під стінами колишнього храму. Зараз тут розташований кінотеатр “Дружба”, а на місці амвону – громадський туалет. Католицька громада неодноразово просила негайно закрити туалет і передати приміщення колишнього костелу віруючим, як це належить за чинним законодавством і як отримують храми представники УПЦ Московської Патріархії. У липні на вимогу останніх міськрада передала православним приміщення міського клубу, на місці якого раніше була церква. На звернення ж католиків влада або не звертає уваги, або відверто відмовляє. Востаннє севастопольські депутати відхилили прохання віруючих два роки тому, розгляд повторного звернення щоразу відкладається.

У міській раді мені відмовили у коментарі, а в державній міськадміністрації повідомили, що роблять усе від них можливе, щоб депутати розглянули це питання на найближчій сесії в січні. А поки що севастопольські католики моляться на квартирі священика, яка вже не вміщає всіх парафіян.

RadioSvoboda.Ua

 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2020.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info