Головна
  робота
  оголошення
  форум
Міська влада
Військово-морський флот
Райони міста
Мапа міста
Міські служби
Каталог сайтів
 Візитівка міста
 Історія міста
 Символіка міста
 Ресурси і можливості
  міста
 Фотогалерея
 Міська громада
 Засоби масової інформації
 Громадські організації
 Політичні партії
 Економіка міста
 Основні галузі економіки
 Підприємства міста
 Банки
 Страхові компанії
 Міжнародні зв’язки
 Транспорт
 Залізничний
 Авіа
 Автобусний
 Морський

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 
 14.08.2015 12:43
Супертанк нацистів, що зазнав фіаско в Україні

"Важкий Густав" — найбільший танк нацистської Німеччини, який уперше застосували під час штурму Севастополя. Він мав наводити страх на ворогів, символізувати непереможність Вермахту, а зрештою став військовим посміховиськом.
Створення бойової машини розпочалося ще 1936 року. Гітлер поставив чітке завдання: створити таку зброю, що зможе розбити захисну лінію Мажино, що складалася з бункерів, оборонних укріплень і артилерійських точок.

За 5 років Гітлер особисто приїхав на полігон пересвідчитись у боєздатності своєї нової зброї. Характеристики вражали, розміри приголомшували. Загальна вага 1300 тонн, висота як у чотириповерхового будинку. Один снаряд вагою понад 7 тисяч кілограмів міг пробити майже 80 метрів залізобетонних конструкцій. При цьому танк міг розміщуватися за 37 кілометрів від цілі.
Але доки танк будували, то лінію Мажино й так розбили, а для штурму Гібралтару в Іспанії не було потрібних залізничних колій, аби переправити "Густава". Вирішили зробити бойове хрещення під час штурму Севастополя.
На українських землях німці зіткнулися з непростими реаліями супер-танка. По-перше, щоб доправити Густава, знадобилося 106 вагонів. Загальна кількість особового складу, який обслуговував Густава — 4 тисячі. Це інженери, сапери, охорона з собаками і спецбатальйон, що створював димову завісу.

Густава дислокували за 2 кілометри від станції Бахчисарай і за 25 кілометрів від Севастополя. Знадобилося півтора місяця лише для того, аби його зібрати.

5-го червня 1942 року прогримів перший залп. За місяць місто лежало в руїнах. Утім приписати це Густаву не можна. З 48-ми снарядів результативним був лише один – той, що знешкодив склад боєприпасів. Решта хоча й завдавали суттєвих руйнувань, але падали здебільшого за 500 метрів від цілі, що продемонструвало повну військову непридатність супер-машини.

"Важкого Густава" розібрали й ешелонами відправили назад у Німеччину. Єдине, що вдалося супер-танку – так це спантеличити радянську розвідку. Про Густава вона дізналась лише в 1945 році.

Телеканал новин "24"


 
     
  Соціальна
  сфера
Культура
Освіта та наука
Охорона здоров’я
  Туризм та
  відпочинок
Санаторії
Будинки відпочинку
Готелі
Екскурсії
Музеї
Храми
  Сервіс та
  дозвілля
Ресторани та казино
Театри
Кінотеатри
Інтернет-клуби
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2005-2021.
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.sevastopol.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua
 
TyTa
www.sevastopol.osp-ua.info